Ne visose seniūnijose vienodai saugu

Policija.lt nuotrSaugiausios rajono seniūnijos yra Usėnai, Kintai ir Gardamas, o priešingai įvertinti galima Rusnę, Saugas, ir, žinoma, Šilutę.
Su Šilutės r. policijos komisariato viršininku Sigitu Mikutavičiumi nagrinėjame saugumo seniūnijose ir per jas vasarą nuūžusiose šventėse problemą.

Verta pasvarstyti apie švenčių trukmę

Joninės, Oninės, visų seniūnijų vasaros šventės, bendruomenės namų atidarymai, – tai, žinoma, dar ne visi renginiai, vasarą vykstantys visuose rajono kampeliuose. Kiekvieną vasarą ir kiekvienoje seniūnijoje jų – po kelis.

Maždaug 35 šventėse nuo gegužės mėnesio teko budėti ir užtikrinti viešąją tvarką Šilutės r. PK pareigūnams. Kiekvienoje jų dirbo nuo 1 iki 5 policijos ekipažų.

Anot S.Mikutavičiaus, tai didelis krūvis policijai. Juo labiau kad šventės dažniausiai vyksta ne darbo valandomis, vadinasi, pareikalauja ir didesnių finansinių išteklių, nes už darbą poilsio valandomis pareigūnams mokamas priedas.

Komisariato viršininkas nėra prieš šventes. Jis tik nori paakinti pasvarstyti, jog galbūt ne visada reikia švęsti iki pusiaunakčių ar dar ilgiau, nes dažnai tuo metu šventėse jau belieka vos kelios svyruojančios poros… Jis prašo kitų metų švenčių organizatorius pagalvoti ir apie tai, kad renginiuose dažnai budi visą savaitę be poilsio dirbę pareigūnai, kurie irgi turi šeimas, irgi norėtų pailsėti. Galbūt reikėtų šiek tiek trumpinti švenčių laiką.

Šventėse aštri automobilių statymo problema

Artėjant kiekvienam masiniam renginiui policija privalo numatyti ne tik žmonių apsaugą, bet ir automobilių pastatymo vietas. Didesnėse šventėse, tokiose kaip Vainuto Joninės, ši problema dažnai yra itin aštri. Todėl būna keista, kai seniūnai abejingai „numeta“ šį reikalą policijai ir patys visai nebesuka galvos.

S.Mikutavičius pastebi, kad tik Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus, besiruošdamas Joninėms, neskaičiuodamas savojo laiko, net kelias dienas derino su policija visus galimus variantus. Atsakingai šią problemą sprendė ir Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė bei Šilutės miesto šventės organizatoriai. Kiti seniūnai, deja, apie automobilių aikšteles negalvojo.

Saugu Usėnuose, Kintuose ir Gardame

Iš viso 51 454 gyventojus turinčiame mūsų rajone per 7 šių metų mėnesius užregistruotos 1003 nusikalstamos veikos.

Daugiausia – 300 nusikalstamų veikų užfiksuota Šilutės mieste, nes čia ir gyventojų žymiai daugiau nei kaimuose – apie 20 150.
5900 gyventojų turinčioje Šilutės seniūnijoje įvykdyta 222 nusikalstamos veikos, III vietoje yra Rusnės seniūnija (138 nusikalstamos veikos), nors gyventojų čia tėra 1720. IV vietoje lieka Saugos: čia gyvena 3900 gyventojų, o užfiksuotos 58 nusikalstamos veikos.

Mažiausiai – vos 10 nusikalstamų veikų užregistruota Usėnuose, kur gyvena 1374 žmonės, vos 18 – Kintuose, nors čia yra 2007 gyventojai. Gana saugi yra ir Gardamo seniūnija, kur gyvena 2151 žmogus, o užregistruota 24 nusikalstamos veikos.