Neatidi vairuotoja perėjoje partrenkė 15-metę

avarija miseviciene partrenke paaugleKetvirtadienio rytą, prieš aštuonias, Šilutės S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje automobilio vairuotoja nepastebėjo per perėją einančios Vydūno gimnazijos moksleivės ir ją parbloškė.

Per avariją nukentėjusi mergina paguldyta į ligoninę, medikų pagalbos prireikė ir „Opel Astra“ vairuotojai – Aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės skyriaus vedėjai Galinai Misevičienei.

Ankstų rytą dar nebuvo prašvitę, kai pėsčiųjų perėją iš skirtingų gatvės pusių ketino kirsti į mokymo įstaigą einančios dvi Šilutės Vydūno gimnazijos moksleivės.

Tuo metu prie perėjos skirtingomis kryptimis artėjo keli automobiliai. Viena iš gatve pereiti besiruošiančių merginų buvo atsargesnė ir sustojo prie perėjos apsidairyti, norėdama įsitikti, ar atvažiuojančių automobilių vairuotojai ją mato ir praleidžia.

Kitoje kelio pusėje stovėjusi mergina, pamačiusi, kad pristabdė viena iš link perėjos atvažiuojančių transporto priemonių, pamanė, kad automobiliai ją praleidžia ir gerai neapsidairiusi žengė į gatvę. Mergina nepamatė priešpriešine kryptimi atvažiuojančio „Opel Astra“ automobilio, kuris, nors ir važiuodamas nedideliu greičiu, nebespėjo laiku sustoti ir parbloškė penkiolikmetę.

Smūgio būta gana stipraus, nes gimnazistė visu kūnu rėžėsi į automobilio priekį – nuo smūgio suaižėjo automobio priekinis stiklas.

Iš šoko būsenos atsitokėjusi mergina sakė, kad juodo „Opel“ automobilio tiesiog nepamatė. Tą patį pasakė ir patyrusi  vairuotoja: „Nepastebėjau…“

Pirminiais duomenimis, avarijos metu nepilnametė jokių lūžių nepatyrė, tačiau po stipraus smūgio vis tiek paguldyta į ligoninė stebėjimui. Iš vairuotojos medikai paėmė kraujo – po atliktų tyrimų paaiškės, ar ketvirtadienio rytą moteris vairavo blaivi.

Šilutės policijos pareigūnai pradėjo šio eismo įvykio aplinkybių tyrimą.

Kelių eismo taisyklės nurodo, kad artėdamas prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos, vairuotojas privalo sulėtinti greitį arba sustoti, kad praleistų į bet kurią eismo juostą perėjoje įėjusį pėsčiąjį. Pėstiesiems rekomenduojama įžengti į važiuojamąją dalį tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikina, kad tai saugu.