Neatsakingumas baigėsi labai laimingai

gaisras vileikiuose IMG 4511Daug turto sunaikinusių gaisrų pastarąją savaitę rajone išvengta, bet ugniagesiams teko gesinti dėl šilutiškių neatsakingo elgesio su ugnimi įsiplieskusias liepsnas.

Gaisras Ajerų gatvėje, Smėlyne, stovinčiuose barakuose kilo rugpjūčio 27 d. rytą, prieš septynias. Apie degančią palangę ugniagesiams pranešė čia gyvenantis D.Š. Bet kol atvyko pagalba, vyras sugebėjo pats užlieti liepsnas.

Ugniagesiai išsiaiškino, jog pats šeimininkas ir kaltas dėl to, kad patyrė nemenką išgąstį. Mat elektra bute yra išjungta už skolas, tad šeimininkas atsikėlęs pabandė pasišviesti žvake. Bet čia pat vėl užmigo, palikęs ją degančią ant palangės… Laimė, kad bent prabusti dar kartą spėjo laiku, antraip jam galėjo baigtis dar liūdniau.

Akivaizdu, kad neatsakingas viršuje gyvenančių kaimynų elgesys sukėlė ir šeštadieninį gaisrą Šilutėje, Knygnešių gatvės 9-ajame name gyvenančios L.B. balkone. Čia dūmai pastebėti pavakarę, apie 17 val.

Ir šio buto šeimininkai suspėjo užgesinti liepsnas iki atvykstant ugniagesiams. Pastarieji pamatė, jog buvo įsidegusios balkone sukrautos knygos ir kitokie daiktai.

Šilutės PGT Valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspekcijos viršininkas Arūnas Ališauskas komentavo, kad ir šios nelaimės priežastis – neatsakingas elgesys. Matyt nuorūką iš viršuje esančio balkono bus numetę ten rūkę žmonės.

Ši nelaimė, pasak A.Ališausko, turėtų dar kartą priminti visiems dvi tiesas: kad balkonuose negalima sandėliuoti jokių daiktų, ir kad balkonuose rūkantys žmonės turėtų būti atsakingesni ir nemėtyti nuorūkų žemyn, juo labiau – neužgesintų.