Neatsargus elgesys su ugnimi – kelias į pražūtį

gairsas ZAL 5730Nors šildymo sezonas jau pasibaigęs ir krosnys vis rečiau kūrenamos, aukų gaisruose nemažėja.

Per praėjusias dvi paras gaisruose žuvo net penki žmonės. Šių metų gegužės 7 d. dėl neatsargaus elgesio Kaune, Kalnų gatvėje, užsidegė medinis apleistas namas, kuriame rasti trys smarkiai apdegę žmonių kūnai. Aukų tapatybės nustatinėjamos.

Gegužės 6 d. Zarasų rajone, Sargūniškių viensėdyje, taip pat dėl neatsargaus elgesio gaisre žuvo 1985 metais gimęs vyras. O Jurbarko rajone, Vencloviškių kaime, tądien gaisre žuvo 1970 metais gimęs vyras.

Nuo metų pražios šalyje gaisrai pasiglemžė 77 gyvybes.

Deja, nepaisant ugnies keliamo pavojaus, gyventojai neretai su ja elgiasi neapdairiai.

Statistika liudija, jog apie 80 proc. visų gaisrų kyla dėl žmonių, neatsakingai besielgiančių su ugnimi, kaltės. Svarbiausia tokio lengvabūdiškumo priežastis – susiformavusi nuomonė, kad gaisrai kyla labai retai.

Dažnai tikimasi, kad nelaimės aplenks. Kaip rodo žūčių gaisruose statistika, daugiausia žmonių žūsta kilus gaisrui gyvenamuosiuose namuose. O dažniausia žūties gaisre priežastis – neatsargus rūkymas. Per penkerius metus dėl šios priežasties Lietuvoje žuvo 397 žmonės.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų atsargiai elgtis su ugnimi: nerūkyti lovose, nepalikti  kūrenamų krosnių be priežiūros, nedeginti pernykštės žolės. Kilus gaisrui ar įvykus kitai nelaimei nedelsdami kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.