Nebelieka Gorainių ir Stubrių pradinių mokyklų

9Rajono politikai vienbalsiai pritarė Vainuto vidurinės ir Katyčių pagrindinės mokyklų vidaus struktūros pertvarkoms, o paprasčiau sakant – dar dviejų mažų mokyklėlių uždarymui. Tad šios vasaros pradžioje paskutinieji mokinukai atsisveikins su Vainuto seniūnijos Gorainių ir Katyčių seniūnijos Stubrių kaimo pradinėmis.

Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė politikus informavo, kad Gorainių mokyklėlėje šiuo metu mokosi 6 mokiniai: 2 antrokai, 1 trečiokas ir 3 ketvirtokai. Beje, mokslo metų pradžioje šiame skyriuje buvo 13 mokinių.

Stubrių pradinėje yra 7 mokiniai: 2 antrokai, 1 trečiokas ir 4 ketvirtokai.

Abiejuose skyriuose yra po vieną jungtinį klasių komplektą.

Pasak B.Tekorienės, pasiekti artimiausias mokyklas šiems pradinukams problemų nebus, jie bus pavėžėjami.
Tokį sprendimą pristatydamas Socialinių reikalų komiteto pirmininkas Algirdas Gečas jį pavadino liūdnu, bet atitinkančiu šiandienos realijas: mokinių mažėja visose mokyklose.   

Stubrių skyriaus išlaikymui 2012 metais buvo skirta 17 900 litų savarankiškų lėšų ir 88 600 litų mokinio krepšelio lėšų. 2012 m. pirmąjį pusmetį skyriuje buvo 2 jungtiniai klasių komplektai. 

Gorainių skyriaus išlaikymui pernai buvo skirta 16 400 litų savarankiškų lėšų ir 58 900 litų mokinio krepšelio lėšų.

Tvirtinant 2013 metų biudžetą, mokinio krepšelis skaičiuotas visiems metams, nes reikės mokėti išeitines išmokas dviem skyrių mokytojams. Aptarnaujančiojo personalo yra po vieną etatą.

Išeitinėms išmokoms reikės: iš mokinio krepšelio apie 44 000 Lt, iš savarankiškų lėšų apie 12 000 Lt.