Nebevažiuojančių mašinų savininkai neliks nebaudžiami

masina paliktaKiekvienas vairuotojas privalo žiūrėti ne tik kur važiuoja, bet ir kur palieka nevažiuojančią savo transporto priemonę, antraip jam gali tekti gerokai paploninti savo piniginę. Tokia bauda laukia ir jauno šilutiškio, kuris savo „Volksvageną“ paliko, ir greičiausiai užmiršo neleistinoje vietoje – priešais parduotuvės rampą, kur ant durų net kabo skelbimas, prašantis neužstatyti privažiavimo…

Nepadėjo prašymai nei žodžiu, nei raštu

Kiek laiko šis VW Passat stovi įvažiavime į Lietuvininkų g. 12 namo kiemą, jau, ko gero, nebepasakytų, nei šiame daugiabutyje gyvenantys žmonės, nei pirmajame namo aukšte įsikūrusios UAB „Šilutės prekyba“ parduotuvės „Buitis“ vadovai ir prekybininkai.

Minėtosios parduotuvės vedėja Virginija Tutlevičienė šį  „pavargusį“ „Volksvageną“ su nežinia kada nuleista padanga ir išvarvėjusia tepalų bala ant grindinio vadina didžiausia parduotuvės bėda. Prekybininkę galima suprasti, nes kiekvieną kartą, kai tiekėjų mašinos atgabena naujintelaičius šaldytuvus ar skalbykles, susiduria su ta pačia problema – neįmanoma privažiuoti iki rampos ir buities technikos neįmanoma nunešti į sandėlį. O juk ant jo durų kabo prašymas „Neužstatyti privažiavimo“. masina palikta tepalai

Kaip tuomet prekybininkai sukasi? Ogi vairuotojai savo sunkiasvores mašinas pastato įvažiavimo viduryje ir padedami trapių pardavėjų šaldytuvus ar skalbykles tempte tempia į sandėlį, dar stengdamiesi neužkliudyti ir to „Volksvageno“.

Pamirštas automopbilis trukdo ne tik prekybininkams, bet ir kelių šiame kieme esančių daugiabučių gyventojams. Mat tuo metu, kai įvažiavimo keliuke priverstas stovėti prekes atvežęs sunkvežimis, gyventojai negali išvažiuoti iš savo kiemų – priversti laukti, kol prekių iškrovimas baigsis.

V.Tutlevičienė sako, jog per kelis pastaruosius metus, kai privažiavimą prie rampos užtvėrė nesupratingas senojo „Volksvageno“ šeimininkas, ji ne kartą ir ne du bandė su juo gražiuoju kalbėtis. Tačiau bandymai susitarti geranoriškai ir kaimyniškai baigdavosi fiasko – kiek per 20 metų vyrui į visus prašymus buvo nusispjauti.

Parduotuvės vedėja kreipėsi ir į „Šilutės prekybos“ vadovus, o šie savo ruožtu surašė raštą Šilutės policijai. Bet guodžiasi negavę jokio atsako, tad nebežinantys, „ar jų balsas kada nors nueis į dangų“.

Policijai rūpi, galėtų rūpėti ir kitiems

Šilutės policijos komisariato Eismo priežiūros poskyrio vyresnioji specialistė Agnė Auksorienė sakė, kad į raštą reaguota ir užmirštojo „Volksvageno“ savininkė R.S. jau nustatyta. Moteris iškviesta į apklausą ir raštiškai įspėta patraukti mašiną iš ilgametės jos stovėjimo vietos.

„Jei ir ateityje šis automobilis trukdys kitiems, moteris bus baudžiama pagal ATP kodeksą“, – sakė A.Auksorienė.

Pasak A.Auksorienės, Administracinių teisės pažeidimų kodekso 51 straipsnyje numatyta, kad be priežiūros bendrojo naudojimo vietose neeksploatuojamą transporto priemonę palikęs jos savininkas gali sulaukti ne tik policijos, bet ir savivaldybės, seniūnijos, komunalininkų ar bet kurios kitos suinteresuotos institucijos raštiško perspėjimo. Jei jis ir toliau nepatraukia automobilio, gali pelnyti baudą: pirmą kartą – nuo 72 iki 144 eurų, vėliau – nuo 144 iki 289 eurų. ATP kodeksas numato ir tokios „nelaimingos“ transporto priemonės konfiskavimo galimybę.

Tiesa, tokių atvejų, kai policijai raštiškai pranešama apie bendrojo naudojimo vietose paliktus ir užmirštus automobilius, pasitaiko retai, – šis, pasak pareigūnės, bene pirmasis nuo praėjusios vasaros.

„Žmonės galėtų būti aktyvesni ir dažniau pranešti apie ne vietoje paliktas transporto priemones. Tų senienų, iš kurių varva ir tepalai, pašalinimu turėtų būti suinteresuoti ir aplinkosaugininkai“, – mano A.Auksorienė.

Tačiau Šilutės rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėja Galina Misevičienė tokias prielaidas paneigia: „Visur, kur yra asfalto danga, o iš mašinų varva tepalai, tuo rūpintis privalo seniūnijos“, – sako ji.

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus pagrindo nerimauti irgi neįžvelgia, anot jo, tokiems vairuotojams tvarkyti yra policija.

Ar šis atvejis bus traktuojamas kaip Kelių eismo taisyklių pažeidimas dėl to, kad vairuotojas užstatė privažiavimą tarnybiniam transportui, dar aiškinamasi. Nustačius visas aplinkybes, bus sprendžiama ir kokią baudą galima skirti mašinos savininkui.