„Nedelsk“ autobusėlyje įtarti 4 krūties vėžio atvejai

nedelsk patikra traksedziuoseLiepos 10-12 dienomis sveikatinimo projekto „Nedelsk“ komanda lankėsi Šilutės rajone. Inkakliuose, Saugose, Traksėdžiuose, Usėnuose ir Juknaičiuose akcijos metu buvo patikrinta 301 moteris.

Keturioms iš atėjusiųjų pasitikrinti „Rožinio kaspino“ autobusėlyje moterims rekomenduota kreiptis išsamiems tyrimams dėl krūties vėžio.

Kitoms moterims rasta gerybinių krūtų pakitimų: cistų, fibroadenomų, lipomų, cistelių.

„Moterys vis labiau ima rūpintis savo sveikata ir ateina tikrintis dėl krūties vėžio – tai džiugina, – sako projekto „Nedelsk“ iniciatorė Agnė Zuokienė. – Kuo vėžys anksčiau nustatomas, tuo didesnė tikimybė išsaugoti moters gyvybę. Prieš dešimtmetį kas antra krūties vėžiu susirgusi moteris mirdavo. Tikiu, kad dabar, prevencijos dėka, šis skaičius sparčiai mažėja.“

Dažniausiai „Rožinio kaspino“ autobusėlis per vieną dieną aplanko dvi gyvenvietes, kiekvienoje patikrinama maždaug po 50 moterų. Tyrimai rodo, jog daugumai moterų tai būna pirmoji profesionali specialistų konsultacija. Kas penktai moteriai randamos gerybinės krūtų ligos, vienai iš 100 – krūties vėžio ženklai.

„Nedelsk dėl savęs ir dėl tų, kurie tave myli“, – nuo birželio 1 dienos su šiuo devizu prevencinio projekto prieš krūties vėžį „Rožinio kaspino“ autobusėlis suka ratą aplink Lietuvą. Tai daro jau dešimtus metus.