Negavęs močiutės namo, pašyšiškis jį padegė

gaisras vileikiuose IMG 4511Šilutės r. apylinkės teismas kovo 6 dieną paskelbė nuosprendį praėjusių metų rudenį tyčia savo dėdei priklausantį medinį namą padegusiam vyrui.

Pašyšiuose gyvenantis Arvydas G. dėdei priklausantį namą padegė iš keršto.

Teismui vyras aiškino, kad tokiam poelgiui jį paskatino pavydas. Ko gero, savo indėlį į nusikaltimą pridėjo ir alkoholis.
Name, kurį Arvydas padegė, prieš mirtį gyveno jo močiutė. Kurį laiką ten apsistojęs buvo ir pats Arvydas.

Vyras tikėjosi, kad močiutė testamentu paliks šiek tiek turto ir jam. Tačiau, pasak Arvydo dėdės, sūnėnas gyveno asocialiai, močiute nesirūpino, todėl rašydama testamentą senolė jokio turto anūkui nepaliko. Medinį namą senolė užrašė savo sūnui, nuteistojo dėdei.

Arvydas G. teisme pasakojo, kad praėjusių metų rugsėjo 12 d. nuo pusiaudienio girtavo pas pusbrolį, Pašyšių kaime. Ten ir liko miegoti. Prabudusiam kilo mintis padegti šalimais stovintį, jo dėdei atitekusį namą, paveldėtą po močiutės mirties.

Priėjęs prie namo galo vyras užsidegė žiebtuvėlį ir juo padegė toliu apkaltą laukutinę namo sieną.

Uždegęs nuėjo prigulti į netoliese buvusią pavėsinę. Kiek pagulėjęs apie degantį namą pranešė pusbroliui, pas kurį girtavo.
Šilutėje gyvenantis padegėjo dėdė teisme pasakojo vertingo turto name nelaikęs. Po jo mamos mirties giminėje kilo ginčų dėl palikimo, todėl šilutiškis, lyg nujausdamas nelaimę, name pats negyveno, o tik laikė kai kuriuos savo daiktus.

Degantį namą pastebėjo ir pats jo savaininkas, nes tuo metu darbavosi ūkiniame pastate. Pasak vyro, iš karto supratęs, kad namą kažkas padegė, nes elektra buvo atjungta, o krosnis nekūrenta.

Atvykę ugniagesiai gelbėtojai gaisrą užgesino, tačiau viršutinė namo dalis vis dėl to nudegė.

Teismui nukentėjusysis nurodė, kad namo atstatymas kainuos apie 16 tūkst.litų. Be to, sudegė ir buvo sugadinti įvairūs drabužiai, avalynė, buitinė technika, ūkio reikmenys. Bendrą žalą šilutiškis įvertino 22 680 litų.

Teisėja Virgina Pankauskienė savo kaltę visiškai pripažinusiam ir teigiamai charakterizuojamam bei anksčiau neteistam pašyšiškiui Arvydui G. skyrė lygtinę dvejų metų laisvės atėmimo bausmę ir priteisė atlyginti 20 000 litų žalą.

Vyras dvejus metus negalės be bausmę kontroliuojančios įstaigos leidimo išvykti iš namų ilgiau nei 7 paroms ir privalės pradėti dirbti arba užsiregistruoti Darbo biržoje.

Teismo sprendimas dar neįsiteisėjęs, todėl pašyšiškis jį gali apskųsti.