Negyvenamą sodybą dukart apvogė, nes neturėjo pinigų maistui

VagysteSeptynis kartus teistas, paskutinį kartą – už vagystę, dėl kurios teistumas neišnykęs, vos 6 klases pabaigęs pašyšiškis G.B. vėl nusižengė įstatymui – iš svetimos sodybos kiemo ir namo išnešė daiktų už 210 eurų.

Už šį nusikaltimą teisiamajam gresia bauda, areštas, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki 6 metų.

Vieną šių metų vasario vakarą, apie 19 val., kai jau buvo sutemę, kaltinamasis dviračiu išsiruošė į naktinę vagystę. Nė nežinodamas, kas jo laukia negyvenamoje Ž.B. sodyboje, iš jos kiemo pagrobė metalinį runkelių trintuvą su elektros varikliu. Šis gyvulių pašarui ruošti naudojamas įrenginys vertas 180 eurų.

Negana to, dar tą patį mėnesį pėsčiomis atėjęs į tą pačią sodybą išdaužė namo langą, įlindo vidun ir nuo sienos nuplėšė apie 15 metrų ilgio varinį kabelį, vertą 30 eurų.

Prasidėjus ikiteisminiam tyrimui, kaimynės prasitarė mačiusios, kaip G.B. dienos metu dviračiu vežėsi vogtus laidus.

Nustačius vagį, pareigūnai savininkui grąžino runkelių trintuvą su elektros varikliu, o kabelį G.B. spėjo parduoti metalo supirktuvėje už 8 eurus.

Teisiamasis teisme tikino, kad vogė, nes neturėjo pinigų maistui.

Apvogtos sodybos, kurioje niekas negyvena, savininkas Ž.B. pasakojo, kad pažįsta jo sodybą apvogusį G.B. Nukentėjusysis teisme sakė, kad atėjęs į savo sodybos kiemą matė ten paliktas dviračio vėžes, žmogaus pėdas.

Apžiūrėjęs savo valdas vyriškis pasigedo ne tik runkelių trintuvo ir iš namo išplėštų varinių laidų, tačiau pastebėjo, kad iš nerakinamos daržinės taip pat dingo apie 150 kg sveriantis malūno variklis.

Anot jo, variklis sunkus, bet dviračiu jį būtų galima pavežti. Tačiau teisiamasis gynėsi, kad nė nebuvo užėjęs į neužrakintą daržinę ir malūno variklio iš ten neišnešė.

Kadangi nėra surinkta pakankamai įrodymų, jog kaltinamasis G.B. pagrobė ir malūno variklį, šio daikto vagystė jam nepriskiriama.

Teisėja vagiui nusprendė skirti 1 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, kurią teks atlikti pataisos namuose.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.