Neįgalieji minėjo šv. Agotos dieną

 

neigalieji duonos_dienaŠilutės neįgaliųjų draugijos nariai penktus metus tęsia tradiciją paminėti šv. Agotos – Duonos dieną. Draugijos salė ir šiemet vos talpino šventės dalyvius.

Pirmą kartą mus aplankė Šilutės šv. Kryžiaus bažnyčios vikaras Viktoras Daugėla, kuris į Šilutę atsikėlė tik rudenį. Jis linkėjo, kad neįgaliuosius visuose susitikimuose ir kelionėse lydėtų šv. Agotos užtarimas, namus apsaugotų nuo gaisrų. Jis taip pat pasidžiaugė, kad draugijoje vyrauja glaudus bendravimas, kad nariai randa noro susirinkti, kad yra tokia organizacija kurios pirmininkė stengiasi, kad ligų prispausti žmonės nesijaustų vieniši, atstumti.

Draugijos pirmininkė Laima Micienė dėkojo vikarui už šiltus žodžius ir įteikė savo bityno medaus. Ji pasveikino visus gausiai susirinkusius narius, ir linkėjo kad aktyvumo ir jėgų užtektų visus metus.

Popietės metu skambėjo giesmės, moterų ansamblio „Šilainė” dainos (vad. Antanas Kmita), eiles skaitė Lilija Žąsytienė, Ona Miklovienė, Saulius Ivanauskas, Irena Bartkevičiūtė, Eugenija Jafimovienė. Buvo pagerbti šį laikotarpį jubiliejus švenčiantys nariai Irena Dromantienė, Laima Mickienė, Rimalda Štarienė, Adelė Vaičiūnienė, Saulius Ivanauskas, Aldona Pocienė, jiems skirti muzikiniai kūriniai.
Popietės metu klausėmės gražių patarimų, vaišinomės namuose kepta duona, pyragu, kurį iškepė sveikos gyvensenos būrelio narė Danutė Žydanienė, gardžiavomės namine duonos gira, pagaminta Vaido Austyno. Salę puošė mokytojos iš Stoniškių Vidos Gečienės ir draugijos floristikos būrelio vadovės Zinaidos Mikelionis darbeliai. Namo neįgalieji išsinešė pašventintos duonos kepalėlius, kuriuos iškepė Eugenija Savickienė.

„Metus pradėjome aktyviai, taip juos ir tęsime”, – užbaigė pirmininkė L.Micienė.