Neįgalieji pagerbė duoną kasdienę

 1Duonos diena_neigaliuju_sventina_Jau trečius metus šventos Agotos – Duonos dieną švenčiantys Šilutės neįgaliųjų draugijos nariai šiemet ją padarė dar įdomesnę: iš anksto kone 20 rūšių įvairių duonelių prikepusios gaspadinės pakvietė koncertuoti jaunuosius muzikantus, o palaiminimą visiems suteikė Šilutės katalikų bažnyčios klebonas Stasys Toleikis.

Didesnius ir mažesnius, ir visai mažučius kepalėlius, riekeles ir bandeles penktadienį iš savo krepšių traukė į renginį „Kasdienė duona – gyvybė žmonių“ atvykusios Neįgaliųjų draugijos narės. Vienos tikino dar močiučių receptais pasinaudojusios, kitos jau ir savuosius per gyvenimą gerokai ištobulinusios.

Draugijos salė tądien buvo sausakimša – it didžiausios metų šventės dieną. Draugijos pirmininkė Laima Micienė sakė, kad į renginį sukviesti visų seniūnijų padalinių nariai, ir nors atvykti pajėgė ne visi, bet arti 100 žmonių tikrai susidarė.

Katalikų bažnyčios klebonas S.Toleikis – nuolatinis Šilutės neįgaliųjų renginių dalyvis. Ir šįkart dvasiškis sakė, kad taip nuoširdžiai kviečiamas negalėjęs neatvykti, juolab kad šventos Agotos – Duonos diena – kaip tik ta data, kuomet verta dar kartą paskatinti visus susikaupimui, padėkai ir maldai. Juk tądien nuo seno buvo ne tik kepama duona, bet ir dėkojama sutvėrėjui už skalsą.

S.Toleikis pastebėjo, kad Šilutės neįgaliųjų šventės kaskart sutraukia vis gausesnius būrius lankytojų, o palaiminęs gausiais kepiniais nukrautą stalą palinkėjo visiems „skanaus“.

Visiems svečiams neįgalieji dovanojo palaimintos duonos bandeles, kurios – tikima – visus metus saugos nuo gaisrų, ligų, blogos akies, gyvatės įkandimo ir visokių kitokių blogybių.

Meninę programėlę neįgaliesiems dovanojo ir Šilutės meno mokyklos jaunieji muzikantai, ir savi muzikantai – neįgaliųjų ansamblis „Kvietkelis“.