Neįgalieji pažino Biržų kraštą

neigaliuju kelione i birzusPusšimtis Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos narių aplankė tolimąjį Biržų miestelį, susitiko su Biržų neįgaliųjų draugijos nariais, pažino šio krašto įžymybes.

Pirmas sustojimas ir susitikimas – su Biržų neįgaliųjų draugijos nariais. Visus nustebino mažytis draugijos namelis, kuriame taip jaukiai įsikūrę darbuojasi draugijos nariai. Svetingai sutiko Biržų draugijos pirmininkė Lidija Dainuvienė su nemažu draugijos narių būreliu, pasikeitėme darbo patirtimi prie arbatos puodelio ir gardžių bandelių.

Biržiečius pakvietėme pas save, paplaukioti mūsų Kuršių mariose. Draugiškai išsiskyrę, palinkėję vieni kitiems geros sveikatos išvykome į pažintinę kelionę po Biržų miestelį, kurioje gide buvo istorijos mokytoja Otilija Petronytė.

Pasiekėme ir Sodeliškių dvaro sodybą, esančią netoli Latvijos pasienio. Ekskursijos metu apžiūrėjome XX amžiaus pradžios Aukštaitijos sodybą, vėjo malūną, senovinius motociklus, automobilius, traktorius, garo mašinų kolekciją, grožėjomės elniais, patys kepėme bandeles, tiesiog lauke valgėme žvėrienos patiekalus.

Rinkuškių alaus darykloje – restorane dalyvavome edukacinėje programoje „Alaus kelias“, kur sužinojome alaus virimo paslapčių, papročių, kurių laikėsi mūsų senoliai, degustavome alų su užkandžiais.

Pamatę įdomiausias Biržų vietas, pasukome link Šiaulių, link Kryžių kalno. Dalis keliautojų jau buvo čia buvę, bet visiems malonu dar kartą pasivaikščioti šventos žemės takeliais, susikaupus pabūti savo mintyse.

Už nuoširdų bendravimą esame dėkingi biržiečiams ir jų pirmininkei Lidijai, o už kelionės organizavimą – savo pirmininkei Laimai Dulkytei.