Neįgalieji pradėjo Adventą ir minėjo Neįgaliųjų dieną

 

Neigaliuju 1

Advento pradžia, sutapusi su Tarptautine neįgaliųjų diena buvo gera proga draugėn, susirinkti viso rajono neįgaliesiems. Tokį susibūrimą jie surengė gruodžio 3-ąją Šilutės šv. Kryžiaus katalikų parapijos namuose: ir pabendravo, ir su dovanomis atvykusius svečius priėmė.

Į Šv. Mišias Šilutės katalikų bažnyčioje, o po jų – į susibūrimą parapijos namuose neįgalieji rinkosi iš visų rajono kampelių. Tiesa, tie, kas pajėgė įveikti ir kelionės atstumą, ir tądien ypatingai slidžius kelius.
Neigaliuju 4Padengę stalus saldžiomis vaišėmis susibūrimo dalyviai laukė svečių – Savivaldybės vadovų. O šie atvyko ne tuščiomis – atvežė stiklainį, į kurį šiemetinio Žuvienės virimo čempionato metu visi jo dalyviai galėjo įmesti auką. Iš anksto buvo paskelbta, jog suaukoti pinigai atiteks rajono Neįgaliųjų draugijai, kurios nariai patys galės pasirinkti ką su jais daryti. Tad kas eurą, kas kelis ar keliolika, renginio dalyviai suaukojo visai nemenką sumą – 803 eurus.

Šiuos pinigus įteikdamas Neįgaliųjų draugijos pirmininkei Laimai Micienei meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad Tarptautinę neįgaliųjų dieną vadinti švente būtų neteisinga, – ta diena tiesiog priminimas, jog tarp mūsų gyvena vienokią ar kitokią negalią turintys žmonės.

Tiesa, kartu tai ir dar vienas priminimas – jog ir kiekvienas iš mūsų bet kada galime patirti nelaimę ir tapti neįgaliuoju. Meras sakė neabejojantis, jog draugijos nariai susitars kam tikslingiausia būtų panaudoti šilutiškių ir svečių suaukotus pinigus, kad jie būtų naudingi visiems.

Pasak mero, šiemetinė iniciatyva buvo tik pirmasis blynas, ir tikrai ne visi Žuvienės virimo čempionato dalyviai iš karto suvokė jos esmę. Tad jis neabejoja, jog kitais metais bus suaukota dar solidesnė suma.

Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis ragino skleisti žinią neįgaliųjų tarpe apie galimybę pritaikyti būstą pagal poreikius. Nes aiškėja, kad nors apie tai dažnai rašoma rajoninėje spaudoje, vis dar atsiranda žmonių, nežinančių, jog valstybė ir savivaldybė suteikia didelę paramą negalią turintiems žmonėms pritaikant gyvenamąją aplinką.
Šilutės rajone, pasak A. Šimelionio, pernai būstas pritaikytas 13 neįgaliųjų, o šiemet šis skaičius matyt pasieks ir 17 būstų.

Draugijos pirmininkė L. Micienė sakė, kad draugijos narius labai nustebino ir pradžiugino tokia visų į Žuvienės virimo čempionatą suėjusių žmonių dovana. Ir patikino, kad draugijos vadovybė stengsis, kad ja galėtų pasinaudoti kuo daugiau žmonių.

Pirmininkė linkėjo visiems saviškiams gero pasibuvimo kartu, gerų minčių. Jai antrino ir klebonas Remigijus Saunorius, taip pat skleidęs geriausius palinkėjimus: kad širdyse nebūtų pykčio ir neliktų pavydo.

Išklausę draugijos ansamblio atliekamų giesmių, susiėjimo dalyviai dar ilgai bendravo prie šventinio stalo.