Neįgalieji Šilutėje ir Švėkšnoje pagerbė duoną

duona sveksna_saleVasario 5- ąją nuo seno lietuviai pagerbdavo ugnį ir kasdieninį maistą – duoną. Tikima, kad šv. Agotos palaimintas gabalėlis duonos apsaugos nuo gaisrų ir kitokių negandų.

Šilutės ir Švėkšnos neįgaliųjų draugijose duonos pagerbimo šventės jau tapo tradicija.neigalieji duonos_svente2

„Gerbkime duoną – gyvybę žmonių“, – taip pavadintą popietę pradėjo Šilutės r. neįgaliųjų draugijos pirmininkė Laima Micienė. Ir šiemet draugijos salė vos talpino popietės dalyvius. Moterys atsinešė pačių keptų duonos gaminių, juos dėjo ant močiučių austų lininių rankšluosčių. Šilutės katalikų bažnyčios vikaras Viktoras Daugėla pašventino duoną ir susirinkusiuosius. Po bendros maldos šventintos duonos riekelės išdalintos visiems, kad visus metus saugotų jų namus nuo nelaimių.

Koncertą dovanojo Aurelija Novikienė ir Nikolaj Filimonov, pasakojimus apie duonelę skaitė Lilija Žąsytienė, Eugenija Jefimovienė ir Ona Miklovienė. Visi vaišinosi pyragais, gaivinosi Vaidoto Austyno gaminta namine duonos gira. „Atsisveikinome neilgam – iki Užgavėnių“, – sakė draugijos narė Aldona Petkienė.

Švėkšnos neįgaliųjų sambūris į Duonos šventę kasmet pakviečia ir seniūną Alfonsą Šeputį, ir vietos dvasiškius. Ir šiemet neįgaliųjų pirmininkės Ingritos Riterienės keptos duonos kepalą į renginį tradiciškai atnešė seniūnas, lydimas kunigų Valdo Miliausko ir Juliaus Meškausko.

Programėlę parengė Švėkšnos vaikų darželio auklėtiniai, koncertavo ir neseniai susibūręs neįgaliųjų ansamblis, spektakliuką „Kelionė su kliūtimis“ parodė Švėkšnos sambūrio teatro trupė, vadovaujama Dalios Minkevičienės.

Susirinkusieji gėrėjosi vietos Dailės mokyklos mokinių piešinių paroda „Duonos kelias“, kurią parengė Vytautas Bliūdžius, skambėjo eilės apie duoną. Visiems programos dalyviams padovanota po duonos pagranduką, kuriuos iškepė Toliušių kepykla.

Šilutės neįgaliųjų draugijos ir Danutės Gailiūnienės nuotr.