Neįgaliesiems – saugaus eismo valandėlė

neigalieji eismo valandeleŠilutės rajono neįgalieji sulaukė viešnios iš Šilutės rajono policijos komisariato – Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresnioji tyrėja Nerija Ropienė pasiūlė atvirai pasikalbėti saugaus eismo klausimais.

Ji priminė, kad pėstieji pereiti gatvę turi tik tam skirtose perėjose, kad pėstieji ir dviratininkai turi būti labai atsargūs prieš kirsdami gatvę, turi įsitikinti, kad vairuotojas mato gatve einantį žmogų, kad  automobilis sustojo. Einant perėja degant žaliai šviesai, negalima kalbėti mobiliuoju telefonu, nes pėstysis, dėmesį sutelkęs į telefoną, ir visai nesiklauso ir nemato važiuojančio transporto. „Jei laikysimės taisyklių, išvengsime skaudžių nelaimių mes patys ir vairuotojams bus mažiau nemalonumų“, – sakė N.Ropienė.

Susitikimo dalyviams daug klausimų kilo dėl mašinų statymo daugiabučių namų kiemuose, dėl kaimynų keliamo triukšmo butuose. Visas situacijas pareigūnė išsamiai paaiškino, patarė, kaip geriausia elgtis.

Tokie pokalbiai su pareigūnais rodo, kad saugaus eismo taisyklių prisiminimas padeda ir jaunam, ir senjorui sumažinti skaudžių nelaimių.

Neįgalieji liko patenkinti šia pokalbio valandėle ir dėkoja tyrėjai Nerijai už dovanotas liemenes ir atšvaitus. Tokių malonių ir reikalingų pabendravimų lauksime dažniau.