Neįgalių stubriškių šeima gyvens patogiau

 dusasŠilutės r. savivaldybės būsto pritaikymo neįgaliesiems komisija antradienį vyko į Katyčių seniūnijos Stubrių kaimą, kur apžiūrėjo paskutinį iš 5 pernai neįgaliesiems pritaikytų būstų. Čia Natkiškių gatvėje gyvenantys neįgalūs tėvas ir sūnus nuo šiol taip pat turės geras higienos sąlygas – jų namuose įrengtas neįgaliesiems pritaikytas vonios kambarys. Patiems stubriškiams tai nekainavo nė cento.

Atliktus darbus apžiūrėti atvykusią komisiją, kurios sudėtyje yra Savivaldybės Ūkio ir Socialinės paramos skyrių specialistai bei Šilutės r. neįgaliųjų draugijos atstovai, pasitiko tik p. Steponas su žmona, nes judėjimo negalią turintis jų sūnus šiuo metu gydomas ligoninėje. Stubriškiai neslėpė džiaugsmo, rodydami patalpą, kurioje jau įrengta ir vonia, ir vandens šildytuvas.

Visa tai kainavo 3500 eurų, kuriuos skyrė Savivaldybė iš lėšų,  nepanaudotų socialinei paramai.

Prašymą įrengti vonios kambarį šeima parašė pernai, tačiau negalėjo pretenduoti į valstybės paramą, nes nebuvo sutvarkyti namo nuosavybės dokumentai – jis nebuvo įregistruotas Nekilnojamojo turto registre.

Padėti stubriškių šeimai labai stengėsi jų bėdą žinojęs Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis. Dokumentai buvo sutvarkyti, ir atsirado galimybė pritaikyti vonios kambarį neįgaliam vyrui.

Pernai Savivaldybė pritaikė būstus 5 rajono neįgaliesiems. Iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos gauta paramos suma siekė 17 tūkst. eurų, Savivaldybė pridėjo daugiau nei 14 tūkst. eurų.

Socialinės paramos skyrius šiemet jau yra gavęs vieno neįgaliojo prašymą pritaikyti būstą. Planuojama, kad šiemet valstybės paramos suma bus šiek tiek mažesnė už pernykštę.