Neįgaliųjų dienas paįvairins švedų atgabentos dovanos

svedu dovanosMūsų krašte vėl lankosi Švedijos labdaros organizacijos „Pagalba Lietuvai“ nariai. Šįkart jų gerumą pajuto Šilutės socialinių paslaugų centro padalinio – socialinių paslaugų įstaigoje tarnybos – globotiniai bei Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Švėkšnos departamento ligoniai. Svečiai į šias įstaigas atvyko su dovanomis, kurios nuo šiol paįvairins neįgalių jaunuolių ir sveikstančių sielos ligonių kasdienybę.

Į Šilutę šįkart atvyko penkios organizacijos „Pagalba Lietuvai“ narės ir jos įkūrėja Kerstin Linkvist (Kerstin Linquist). Viešnios ir jas kelionėje lydėjęs Tadas Girčius pasakojo, jog prieš keletą mėnesių naujai atidarytame Šilutės socialinių paslaugų centre apsilankę švedai domėjosi, kokios pagalbos reikėtų šiai įstaigai. Tuomet pasvarstyta, kad praverstų audimo staklės, kurios padėtų užpildyti centro globotinių laisvalaikį.

Vėlesnio apsilankymo šio centro padalinyje, kur globojami neįgalūs jaunuoliai, metu švedams kilo mintis, jog šiems jaunuoliams praverstų audimo staklės. Tad šįkart važiuodami į Lietuvą rėmėjai ir atgabeno dvejas tokias stakles. Antrosios nuvežtos Klaipėdos jūrininkų ligoninės Švėkšnos departamento ligoniams.

Pirmadienį tarnyboje virė darbas, kuriam netrukdė net kalbos barjeras. svedu dovanos staklesVieni šios įstaigos globotiniai kartu su viešniomis iš Švedijos, naudodami jų atvežtas priemones, gamino įvairius papuošalus ir suvenyrus, kiti tiesiog džiaugėsi jų dovanotais suvenyrais. O pačios organizacijos narės kartu su įstaigos darbuotojomis statė stakles.

Įstaigos vyriausioji socialinė darbuotoja Lina Linkytė sakė, jog viešnių iš Švedijos čia sulaukta pirmą, bet tikimasi, kad ne paskutinį kartą. Džiaugiamasi, kad jų atvežtos dovanos paįvairins lankytojų užsiėmimus.

Šiuo metu tarnyboje dirba užimtumo specialistės, kurios moko muzikos, rankdarbių ir medžio darbų pagrindų. Kuri iš jų mokys ir dirbti audimo staklėmis, dar tariamasi.

Viešnios nepaliko šilutiškių nežinioje, bet ir pamokė juos naudotis tomis staklėmis.

Nuvežusios stakles į Švėkšnos psichiatrijos departamentą, švedės irgi neskubėjo atsisveikinti, visą pusdienį jos skyrė pabendrauti su čia besigydančiais žmonėmis.