Neįgaliųjų sąskrydyje – šimtai bičiulių iš aplinkinių rajonų

neigaliuju saskrydis_kretingiskisNeregėtai šilta – it tikrų giminių susitikime – liepos 5-ąją buvo Juknaičiuose, kur parke prie tvenkinio vyko viso Klaipėdos regiono neįgaliųjų draugijų sąskrydis „Pabūkim kartu“. Negalią turintys žmonės čia rodė vieni kitiems, kuo gyvena, pasakojo, kokia veikla užsiima, dainavo ir vaidino, tarėsi dėl tolesnių susitikimų.

Sulaukę kelių šimtų svečių iš visos Klaipėdos apskrities ir iš dar toliau, šventės organizatoriai Šilutės neįgalieji po susitikimo renginio estafetę perdavė kaimynams kretingiškiams.

Pirmininkei talkino visas būrys rėmėjų ir padėjėjų

Visos Klaipėdos apskrities rajonų neįgalieji pirmą tokį sąskrydį surengė pernai Skuode. Šis rajonas buvo pasirinktas todėl, kad susitikimą sumanė būtent Skuodo rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Raminta Zabitienė.

Tuomet nutarta, kad antrąjį sąskrydį organizuoti bus patikėta kitai moteriai – Šilutės r. neįgaliųjųd raugijos pirmininkei Laimutei Micienei. O tada estafetę galės perimti draugijos, kurių pirmininkai yra vyrai.neigaliuju saskrydis_kvietkelis

Organizatoriai prisipažino, kad norint suburti kelių rajonų neįgaliuosius, darbų buvo nemažai. Reikėjo pasirūpinti renginio vieta, svečių maitinimu ir dovanomis, sustyguoti programą ir t.t.

„Nieko nebūčiau suspėjusi ir padariusi, jei ne mano komanda ir visas būrys geranoriškų mūsų rėmėjų“, – sakė saviškiams dėkodama L.Micienė. Anot pirmininkės, tai net ne darbas, o malonumas, kai lauki ir ruošiesi priimti būrį mielų bendraminčių.

Pirmininkė dėkojo parduotuvių tinklo „Egmina“, UAB „Gardama“ ir „Husgvarna“ vadovams, kurių parama buvo išsigelbėjimas maitinant svečius, Šilutės šaulių kuopos nariams, kurie ėmėsi virti sočią košę, šeimininkams juknaitiškiams – seniūnui Alfredui Gaubiui ir bendruomenės pirmininkei Laimai Barkauskienei, renginį vedusiai ir kartu su dukra Kristina dainavusiai Stefanijai Petkienei, Algiui Svitkinui, Olgai Matažinskienei, Rimutei ir Juliui Girdvainiams, Antanui ir Eugenijai Savickams, Sauliui Ivanauskui, Kęstučiui Mažonui, Nijolei Palšienei, Sigutei Jankauskienei ir visiems, be kurių pagalbos Šilutės neįgalieji sąskrydžio tikrai nebūtų surengę.

„Tikiuosi, kad šis renginys mums visiems pridės po lašelį sveikatos“, – sakė ji, kreipdamasi į susirinkusiuosius.

Visi važiuos į Kretingą… lauktuvių

neigaliuju saskrydis_verdaĮ Juknaičius suvažiavo Kretingos, Klaipėdos, Palangos, Skuodo, taip pat bičiulių iš toliau – Biržų ir Tauragės – neįgaliųjų komandos, neatvyko neringiškiai ir telšiškiai.

Renginio dalyvius sveikinęs Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis priminė, kad apie neįgaliųjų problemas ir jų integraciją į visuomenę kalbama jau daugiau nei trys dešimtmečiai. Tokie susibūrimai, anot S.Šepučio, geriausiai parodo, kad neįgalūs žmonės moka neužsisklęsti savyje, yra kūrybiški, nori bendrauti, dalintis mintimis ir pasiekimais.

Sveikinimo žodį tarė ir Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, gerai žinantis apylinkes, mat ir gyvena Juknaičiuose. Jis patarė svečiams, kurias vietas verta pamatyti, kur „galima ir romantiškai praleisti laiką“. Energijos, vilties ir optimizmo suvažiavusiems svečiams linkėjo Juknaičių seniūnas A.Gaubys.

Draugijų pirmininkai atvyko ne tuščiomis – kas saldumynus, kas pačių kurtus kūrinius dovanojo juos pakvietusiems šilutiškiams.

O kretingiškių pirmininkas Antanas Juškėnas, anot L.Micienės, prisikalbėjo: išsitaręs, kad šilutiškiams suruoštos lauktuvės liko namuose – ant stalo, jis manė atsipirksiąs žmonos keptu „skruzdėlynu be jokių E“. Bet sulaukė pažado, kad kitąmet visi sąskrydžio dalyviai suvažiuos į Kretingą tų lauktuvių pasiimti…

Visos komandos buvo parengusios menines programėles, tad buvo ir dainų, ir vaidybos, ir humoro. O išvykdami visi išsakė susižavėjimą Juknaičių gyvenvietės grožiu ir tvarka.