Neįprasčiausi draudimo polisai: nuo milijardu įvertintų kojų iki draudimo už nekaltą prasidėjimą

Kiek įvertintumėte savo liežuvį? O kiek – neplanuotą viešnagę pas ateivius iš kitos planetos? Tai keisti klausimai, tačiau vedini tokių baimių žmonės kreipiasi į draudimo bendroves įvairiose pasaulio šalyse. Pramogų pasaulio žvaigždės jau kurį laiką yra linkusios apdrausti savo darbo įnagius – pirštus, pėdas ar kojas, yra žmonių, kurie apsidraudžia nuo dar neįprastesnių žalų.

pixabay.com nuotr.

Apdraustos kūno dalys

Daugeliui mūsų išniręs pirštas sukeltų tik laikinų nepatogumų, tačiau kai kurie dėl šios priežasties prarastų įspūdingo dydžio honorarus, todėl savo darbo priemones apdraudžia. Pavyzdžiui, grupės KISS lyderis Gene’as Simmonsas dar aštuntajame dešimtmetyje 1 mln. dolerių apdraudė savo liežuvį, kuris tapo savotišku grupės vaizdiniu atributu.

Dar didesne suma buvo apdraustos modelio Heidi Klum kojos, kurias Jungtinės Karalystės draudikai įvertino 1,5 mln. svarų sterlingų. Tiesa, didžiausia suma, kuria buvo apdraustos kojos, siekia net 1 mlrd. dolerių. Tokia suma savo kojas apdraudė dainininkė Mariah Carey, tapusi kompanijos „Gillette“ reklaminiu veidu.

„Vakarų pramogų pasaulyje tokios papildomos apsaugos nėra retas reiškinys, nustebinti gali draudiminių sumų dydžiai, kurie siekia ne vieną milijoną eurų. Lietuvoje yra atvejų, kuomet žmonės domėjosi dėl papildomo draudimo, pavyzdžiui, rankoms, tačiau tai retas reiškinys ir dažniausiai polisu nepavirstantis“, – sako BTA atstovas Andrius Žilėnas.

Nuo ateivių iki nekalto prasidėjimo

JK bendrovė „Lloyd‘s of London“ teigia, kad vien šioje bendrovėje yra sudaryta beveik 20 tūkst. draudimo sutarčių dėl ateivių pagrobimo. Tiesa, norintieji pretenduoti į išmoką turi turėti ne tik fiksuotos medžiagos, įvykio liudininką, bet ir pasitikrinti melo detektoriumi.

1984 metais gydytojui Peteriui Brassui pareiškus, kad 150 žmonių per metus miršta dėl ant galvos nukritusio kokoso, kelionių agentūros pradėjo siūlyti papildomą apsaugos paketą. Vienas klientas, apsilankęs Šri Lankoje ir patyręs kokoso smūgį, sulaukė išmokos.

Kitas neįprasčiausių draudimo atvejų – Škotijoje nuo nekalto prasidėjimo apsidraudusios vienuolės. Trys vienuolės apsidraudė norėdamos užsitikrinti, kad, jeigu joms gimtų antrasis Jėzus Kristus, jos turėtų lėšų jo auginimui. Po kilusių ginčų su katalikų Bažnyčia, draudimo bendrovė šį 1 mln. svarų siekiantį draudimą panaikino.

100 mln. eurų už neįvykusį turnyrą

Pasaulyje siaučiant koronaviruso pandemijai buvo atšaukta daugybė renginių, organizatoriai patyrė milžiniškus nuostolius. Šioje situacijoje ramiau galėjo jaustis Vimbldono teniso turnyro organizatoriai. Po 2003 m. pasaulį sukrėtusio SARS viruso protrūkio, turnyro organizatoriai apdraudė turnyrą, kasmet už draudimą sumokėdami po beveik 2 mln. Eur. Kaip skelbia „GlobalData“, tokia papildoma apsauga užtikrina, kad praėjusiais metais dėl COVID-19 pandemijos atšaukto turnyro organizatoriams bus išmokėta daugiau nei 140 mln. Eur. Ir nors suma atrodo įspūdinga, tačiau, pasak organizatorių, ši išmoka tik padės sušvelninti neįvykusio turnyro pasekmes.

Lietuviai gerokai praktiškesni ir mūsų šalyje neįprastų pageidavimų sulaukiama retai. „Lietuvoje prie tokių draudimų galima priskirti papildomą bagažo draudimą. Viena gyventoja gabenosi kone 15 tūkst. Eur kainavusias sukneles, kurias panoro apdrausti. Yra atvejų, kai klientai nori didesne suma apdrausti, pavyzdžiui, gabenamą filmavimo įrangą“, – pastebi  A. Žilėnas.

Daugėja keliautojų, besidominčių kelionių atšaukimo rizika. Dažniausiai šią riziką į savo polisą įtraukia asmenys, planuojantys keliones keliems žmonėms ir kurių kelionės kaina siekia ne vieną tūkstantį eurų.

BNS inf.