Neįtikėtina: Švėkšnos apylinkėse užfiksuota meška

Ketvirtadienio vakare, apie 23 val. Švėkšnos apylinkių miškuose tarp Vilkų Kampo ir Bliūdsukių kaimų medžiotojų klubo „Ąžuolas“ įtaisyta kamera užfiksavo neįtikėtiną vaizdą - laukinėje gamtoje vaikščiojančią mešką.

Medžiotojų klubo „Ąžuolas“ įtaisyta kamera užfiksavo neįtikėtiną vaizdą - laukinėje gamtoje vaikščiojančią mešką.

Įvykį patvirtino klubo narys Vidas Mauricas. Pasak vyriškio, šiuose kraštuose jau labai seniai niekas neatsimena tokio vaizdo. Kaip teigė medžiotojas, paskutinė meška Lietuvoje buvo nušauta 1883 m., o pastaraisiais metais jos pasirodo tik kaip laikini svečiai iš užsienio, atkeliaujančios į Lietuvos Pietus.

​Pasak mokslininkų, Lietuvoje meškos nuolat negyvena – tik retsykiais užklysta iš kaimyninių valstybių. Teigiama, jog meškas išnaikino medžiotojai. Didėjant gyventojų tankumui ir vystantis gyvulininkystei lokius imta persekioti kaip plėšrūnus, darančius žalą naminiams gyvuliams. Daug meškų išnyko ir dėl miškų kirtimo.

Šleivakojės nėra sėslios ir klajoja gana dideliais atstumais. Tikėtina, kad miškuose atsirandant vis daugiau stebėjimo kamerų, rudosios į objektyvus paprasčiausiai patenka dažniau nei anksčiau.

Vis tik yra tikinčių, jog tik laiko klausimas, kada meškos apsistos Lietuvoje.

Ar Švėkšnoje užfiksuota meška yra nuolatinė gyventoja, ar tik laikina atvykėlė, kol kas niekas pasakyti negali. Bet kokiu atveju miškuose būkite atsargūs!