Nekantriai laukiame „Olandų bangos“ gėlyno stebuklo

OLANDU 2Pernai rugpjūtį Šilutės seniūnija investavo keliolika tūkstančių litų į naują kuriamą reprezentacinį gėlyną prie Savivaldybės pastato. Gėlyno kūrėjos žadėjo, kad „Olandų banga“ vadinamas dekoratyvinių augalų komplektas žydės ir žaliuos nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens.

Pavasaris jau įpusėjo, tačiau „Olandų banga“ dar lindi žemėje, neišskleidusi nė žiedelio, nors kiekvienoje paprastoje sodyboje jau nužydėjo pirmosios pavasarinės gėlės, akis jau džiugina tulpės, narcizai.

Savivaldybės paradinį įėjimą puošti turėjusį gėlyną bando atgaivinti UAB „Šilutės komunalininkas“ darbuotojai, prižiūrintys viso miesto želdinius: moterys apsodino merdintį gėlyną našlaitėmis.

„Šilutės komunalininkui“ kažkodėl nebuvo patikėta įrengti gėlyną, bet surasta kita apželdinimo įmonė, kuri augalus pasodino ir nebesuka galvos, auga jie ar ne.

„Šilutės komunalininko“ meistrė Danutė Meškienė su darbininkėmis ne kartą praėjusį rudenį tvarkė šį gėlyną: apravėjo, nurinko šakas ir lapus, kad „Olandų banga“ nevirstų pieva.

Ir praėjusią savaitę gėlyną aptūpusios moterys sakė, kad labai norėtų pamatyti, kokį grožį už tokius didelius pinigus čia sukūrė kraštovaizdžio specialistės.

Daug metų prie Savivaldybės pastato augo kalnų pušelės, bet jos prarado savo natūralų grožį. Pernai vasaros pabaigoje iniciatyvos pakeisti Savivaldybės prieigų puošmenas ėmėsi tuometinis savivaldybės mero pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Šilutės seniūnijai beliko valdžios sumanymus tik įgyvendinti. Pasak seniūno Raimondo Steponkaus, skelbtą konkursą laimėjo Saugų seniūnijos Kukorų kaime įsikūrusi mažoji bendrija „SC Garden Design“. Tikslios gėlyno sukūrimo kainos seniūnas nepamena, tačiau „Šilutės naujienoms“ sakė, kad jo projektavimo, apsodinimo ir kiti papildomi darbai kainavo gerokai daugiau nei 10 tūkstančių litų.

Rugpjūtį „Šilutės naujienų“ pakalbintos „Olandų bangos“ augalus sodinančios kraštovaizdžio architektės Simona Černeckienė bei Alina Batavičiūtė sakė, kad augalai parinkti taip, kad ištisus metus – nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens – džiugins vis nauji žiedai.

Deja, pavasaris jau įpusėjo, lietuviškos gėlės – tulpės, narcizai, raktažolės – jau seniai žydi, o keliolika tūkstančių litų nusinešusi „Olandų banga“ tebesnaudžia… Ją geltonai papuošė „Šilutės komunalininko“ moterų pasodintų našlaičių žiedai.