Nekilnojamojo turto mokesčio tarifai išlieka stabilūs

nekilnojamas-turtas Šilutės r. savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komitetas pritarė Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėjos Janinos Valienės parengtam sprendimo projektui dėl 2017 metų nekilnojamojo turto mokesčio tarifų – tarifai nesikeis.

Pasak J.Valienės, Vyriausybė suplanavo, kad Šilutės savivaldybė minėto mokesčio turėtų surinkti 311 tūkst. eurų. Tačiau praėjusių metų mokesčio surinkimo rezultatas rodo, kad buvo surinkta su kaupu – 390 tūkst. eurų. Taigi nėra prasmės sunkinti mokestinę naštą rajono verslininkams.

J.Valienės parengtame sprendimo projekte siūloma nekilnojamajam turtui nustatyti 0,3 procento nekilnojamojo turto vertės mokestį ir 3 procentų mokestį nekilnojamajam turtui, kuris yra naudojamas ne pagal paskirtį arba yra apleistas ir nenaudojamas.

J.Valienė negalėjo pasakyti, kiek lėšų surinkta už turtą, kuris yra naudojamas ne pagal paskirtį arba yra apleistas ir nenaudojamas, nes mokestį renka Valstybinė mokesčių inspekcija ir Savivaldybės biudžetui pateikia neišskirstydama pagal tarifo rūšį. Tačiau, pasak J.Valienės, apleisto turto šeimininkai nelabai reaguoja, kad jų nenaudojamas nekilnojamasis turtas apmokestinamas brangiau. Apleistų pastatų sąrašas keleri metai mažai keičiasi. 2016 metais apleistų pastatų, kurių šeimininkams yra nustatytas didesnis minėto mokesčio tarifas, buvo 44, 2015 metais – 52 pastatai.
Parengtas sprendimo projektas savivaldybės Taryboje bus svarstomas gegužės 5 dieną.