Nekilnojamojo turto mokestis ir kitais metais nesikeis

Rajono politikai praėjusią savaitę vykusiame jau ketvirtajame šios Tarybos posėdyje balsavo dėl 2024 m. nekilnojamojo turo mokesčių rajone.

Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė pristatytame sprendimo projekto aiškinamajame rašte nurodė, kad Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo 6 straipsnyje nustatytas mokesčio tarifas – nuo 0,5 procento iki 3 procentų nekilnojamojo turto mokestinės vertės. Konkretų tarifą, kuris galios savivaldybės teritorijoje nuo kito mokestinio laikotarpio pradžios, savivaldybė nustato iki einamojo mokestinio laikotarpio liepos 1 dienos. Jeigu savivaldybės taryba iki šio termino tarifų nenustato, savivaldybės teritorijoje taikomas minimalus 0,5 procentų mokesčio tarifas.

Priminsime, kad šiems metams buvo nustatytas 0,5 proc. Šilutės rajono savivaldybės tarybos 2022 m. birželio 30 d. sprendimu 2023 metams buvo nustatytas 0,5 procento mokesčio tarifas nekilnojamajam turtui, išskyrus 3 proc. tarifą apleistam ir nebenaudojamam turtui, bei tokį pat tarifą kitokios paskirties statiniams, pvz., vėjo ir saulės jėgainėms). Tai buvo nutarta dar prieš metus. Siūlyta šių tarifų nekeisti ir šiemet.

Savivaldybių politikai turi teisę diferencijuoti šio mokesčio tarifus, atsižvelgiant į konkretaus nekilnojamojo turto paskirtį, naudojimą, priežiūrą, vietą ir statusą ir kt.

Posėdyje diskusijų dėl šio klausimo nekilo, projektui pritarta vienbalsiai.