Nekvalifikuotų darbų užsienyje nesibodi ir diplomus turintieji

Kiekvienas esame savo laimės kalvis: skiriasi ne tik pastarosios įsivaizdavimas, bet ir būdai šią pasiekti.

Ne išimtis – ir darbas. Vieni, ilgus metus krimtę sudėtingus mokslus, realizuoja save atsakingoje, sudėtingoje veikloje (deja, ne visada mokslai reiškia sėkmę karjeroje), tuo tarpu kitiems priimtinesni paprastesni, žemiškesni darbai, pavyzdžiui – darbas užsienyje sandėliuose. Kaip žinia, pagrindiniu motyvu, paskatinančiu tokio sprendimo priėmimą, tampa finansų klausimas, tačiau dažną darbas užsienyje žavi ir kaip galimybė pamatyti kažką naujo bei įdomaus.

Dirbančiųjų svetur portretai skiriasi

Klaidingas įsitikinimas, jog svetur važiuoja tik neišsilavinę, kvalifikacijos bei patirties neturintys asmenys. Iš tiesų, užsienyje apstu ir nekvalifikuotų, specifinių įgūdžių nereikalaujančių darbų, su kuriais puikiai susidorotų dažnas, motyvuotas mokytis naujų dalykų bei sąžiningai dirbti. Užsienio šalių darbo rinkoje kandidatuoti į vieną ar kitą poziciją gali ir kvalifikuotas vienos ar kitos srities specialistas, tik, tokiu atveju, šiam keliami jau kur kas didesni reikalavimai, pavyzdžiui, vietinės kalbos tos šalies, kurioje ketinama darbintis, mokėjimas.

Savo laimę užsienio darbo rinkoje bando ir „žalias“ jaunimėlis, pavyzdžiui, studentai, norintys laisvą nuo studijų laiką išnaudoti produktyviai. Darbas sandėliuose – puikiai tam tinkamas variantas, kadangi šioje srityje dažnai nėra būtina analogiško darbo patirtis. Galimi darbo pasiūlymai ir poroms, nusprendusioms savo finansinį gerbūvį „lipdyti“ kartu, taip pat – moterims, kurioms yra priimtinesnis daug fizinės jėgos nereikalaujantis darbas. Netrūksta ir išsilavinusių asmenų, kurie, nesididžiuodami savo aukštojo mokslo diplomu, noriai kimba į nekvalifikuotus darbus. Vienus priverčia gyvenimas ir būtinybė ieškoti būdų, kaip pagerinti savo finansinę, kiti taip bando atsiplėšti nuo pabodusios rutinos ar leidžiasi į savęs paieškas. Paskutiniu atveju itin patraukliu variantu tampa trumpalaikis darbas sandėliuose ar kitose srityse, leidžiantis per neilgą laiko tarpą „pasimatuoti“ keli darbus ir nuspręsti, kas yra priimtina, o į kurią sritį geriau nelįsti.

Kiek galima užsidirbti šioje srityje?

Uždarbio dydis neabejotinai yra vienas svarbiausių rodiklių, susijusių su sprendimu vykti dirbti į užsienį bei konkrečios darbo vietos pasirinkimu. Uždarbis, papildysiantis jūsų banko sąskaitą, priklauso nuo įvairių niuansų. Visų pirma – konkrečios šalies ekonomikos ir šios diktuojamo atlyginimo dydžio. Užimamos pareigos, kvalifikacija, patirtis, išdirbtas darbo laikas bei papildomas darbas, darbas naktį ar savaitgalį, iškeltų tikslų įgyvendinimai – visa eilė faktų, taip pat atsispindinčių uždarbio dydyje. Jei dėsite pastangas dirbant, neįvertinti neliksite: užsienio įmonių vadovai sudaro galimybes ne tik užsidirbti daugiau, bet ir, jei tik pageidaujama, bandyti užimti aukštesnes pareigas.