Nelaimės rajono keliuose šiemet jau nusinešė dvi gyvybes, pusšimtis žmonių sužalota

Lietuvos kelių policija informuoja, jog nuo metų pradžios iki lapkričio 1 d. eismo įvykiuose Lietuvoje sužaloti 2975, žuvo 135 žmonės. Iš jų 40 automobilių vairuotojų, 32 keleiviai, 14 motociklų vairuotojų, 12 dviračių vairuotojų bei 34 pėstieji.

Pagrindinės tokių skaudžių nelaimių priežastys – nepasirinktas saugus ar viršytas leistinas greitis, nepraleisti pėsčiųjų perėjoje pėstieji, kitų vairuotojų pareigų pėstiesiems nevykdymas, reikalavimo duoti kelią nepaisymas, pėsčiųjų ir dviratininkų neatidumas.

Per 10 mėnesių Tauragės AVPK Šilutės r. PK registruoti 66 kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimai. 57 iš jų padarė neblaivūs vairuotojai, kurių kraujyje buvo daugiau negu 1,5 prom. alkoholio. Eismo įvykių metu sužaloti 54 asmenys, 2 žmonės žuvo.

Lapkričio ir gruodžio mėnesiais pareigūnai vykdo eismo saugumo priemones „Kiekvienas yra pėsčiasis“. Jų metu kreipiamas dėmesys į tai, kaip eismo taisyklių laikosi pėstieji, o taip pat į vairuotojų pareigas pėsčiųjų atžvilgiu.

Atėjus tamsiajam paros metui ir padaugėjus eismo įvykių, policija dar kartą primena, kaip svarbu neapšviestame kelyje būti matomam, t. y. dėvėti šviesą atspindinčią priemonę. Esant blogam matomumui, neapšviestu keliu einančius žmones vairuotojai pastebi tik visai prie jų priartėję, kai jau būna sunku išvengti nelaimės. Tačiau pėsčiasis, turintis atšvaitą, vairuotojui važiuojant su įjungtomis artimosiomis šviesomis yra matomas likus iki jo apie 50 m., o jei įjungtos ilgosios šviesos – iki jo esant apie 400 metrų.

KET skyriuje „Pėsčiųjų pareigos“ nurodyta, jog pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegę atšvaitą.
Policija ragina suaugusiuosius prižiūrėti, kad vaikai ne tik kišenėje ar kuprinėje turėtų atšvaitą, bet kelyje jį tinkamai dėvėtų arba neštųsi žibintą.

Šilutės r. policijos komisariato pareigūnai gruodžio mėnesį vykdo prevencines eismo saugumo priemones, kurių tikslas – išvengti žmonių aukų keliuose. Vykdydami tokias priemones pareigūnai nesiekia nubausti, bet nori dar kartą atkreipti dėmesį į būtiną vairuotojų ir pėsčiųjų tarpusavio atsakomybę dėl eismo saugumo.

Būkime atsakingi kelyje, saugokime save ir kitus.