Nelaukite kol jus apvogs – imkitės apsaugos priemonių

thief-1562699 960_720Per 2018 metų 11 mėnesių Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariate pradėti 166 ikiteisminiai tyrimai dėl vagysčių. Iš jų 26 vagystės buvo įvykdytos įsibraunant į namus, butus, sodo namelius, 22 įsibraunant į ūkinius pastatus, garažus, daržines.

Vagys į užrakintas patalpas dažniausiai patenka išlaužę durų spynas, balkono duris ar plastikinių langų rėmus, į garažus nulaužę pakabinamas durų spynas. Dalis šių vagysčių įvykdytos iš nerakintų patalpų – daržinių, garažų, rūsių, kuriuose buvo laikomi ir brangūs daiktai. Pavyzdžiui, motoroleris buvo laikomas nerakintoje daržinėje, įvairūs statybiniai įrankiai, suvirinimo aparatas nerakintame ūkiniame pastate, lengvasis automobilis nerakintame angare, elektrinis oblius, dyzelinis kuras nerakintame sandėliuke.

Per 2018 m. Šilutės PK pradėta 10 ikiteisminių tyrimų dėl vagysčių iš automobilių, pusę jų – 5 daiktų vagystės buvo įvykdytos iš nerakintų automobilių. Dažniausiai vogta vėlų vakarą ar nakties metu, iš kiemuose

nakčiai paliktų nerakintų automobilių, kuriuose buvo palikti vertingi daiktai. Pareigūnams jau nebe naujiena, kad žmonės nerakintuose automobiliuose palieka telefonus, magnetolas, pinigines su didelėmis pinigų sumomis, palieka net atvirus automobilių langus, o ant sėdynių – daiktus. Net užrakinus automobilį, tačiau jame nesant ar neįjungus signalizacijos, kyla pavogus, jog vagys pateks į vidų ir pagrobs paliktus daiktus. Jei automobilyje nėra signalizacijos, vagys į jį patenka išdaužę langą ar sugadinę durelių spynelę.

Dažnai nakčiai automobiliuose paliekami brangūs statybiniai įrankiai – kampiniai šlifuokliai, akumuliatoriniai grąžtai, benzininiai pjūklai. Dažnai tokie automobiliai tik užrakinami, o kitų apsaugos būdų neturi, tad juose palikti daiktai tampa vagišiams lengvu grobiu.

Raginame gyventojus būti budrius ir saugoti savo turtą: visada rakinti namų ir kitų patalpų duris, nepalikti atvirų langų, įsirengti namuose signalizaciją, automobiliuose nepalikti vertingų daiktų, statybinių ar žvejybos įrankių, uždaryti automobilių langus, stoglangius, įrengti signalizaciją ar laikyti automobilį saugomoje aikštelėje. Automobilį galima apdrausti nuo vagystės, jį laikyti patartina apšviestame kiemo plote, arčiau buto langų, nepalikti jame net ir nevertingų daiktų. Pasikalbėkite su kaimynais saugumo tema, o vairuodami automobilį, nepasikliaukite „tranzuojančiais“ asmenimis. Jei kas nors atsitiko kelyje, neatidarykite langelio ir neišlipkite iš automobilio, kol neįsitikinsite, kokia iš tiesų situacija.