Nelegaliai žuvimi prekiavęs šilutiškis įkliuvo Telšių policijai

zuvies pardavejasŽemaitijos sostinėje policijos pareigūnai stojo į kovą su nelegaliais prekiautojais viešose vietose, informuoja lrytas.lt.

Trečiadienį Regioninės Telšių ligoninės automobilių stovėjimo aikštelėje sulaikytas rūkytos žuvies prekeivis, atvykęs iš Šilutės.

Prieš tai Telšių pareigūnams įkliuvo Plungės rajono gyventojas, miestelėnams siūlęs šaldytos žuvies prekybos centro „Norfa“ automobilių aikštelėje.

Prekyba iš automobilių bagažinių nelegaliems prekeiviams itin pelninga: nereikia išsipirkti nei leidimo verstis ūkine komercine veikla, nei leidimo prekybai viešoje vietoje. Visas uždirbamas pelnas tenka prekeiviui.

Kaip praneša policija, trečiadienio rytą Telšių ligoninės automobilių stovėjimo aikštelėje 31 metų šilutiškis R.V. iš savo automobilio „Audi A4” prekiavo rūkyta žuvimi.

Apsukruolį su atidaryta bagažine neįprastoje vietoje pastebėjo patys pareigūnai. Paprašytas parodyti dokumentus, žuvies prekeivis sutriko. Kaip paaiškėjo, R.V. neturėjo nė vieno iš privalomų dokumentų – leidimo verstis ūkine komercine veikla ir leidimo prekybai viešoje vietoje.

Be to, verslininko iš pamario automobilis nebuvo pritaikytas gabenti ir prekiauti maisto produktais, taip pat nebuvo registruotas Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje.

Surinkta medžiaga administracinei bylai pradėti dėl prekybos taisyklių pažeidimo. Medžiaga bus perduota Valstybinės mokesčių inspekcijos Telšių poskyriui.

Valstybinė mokesčių inspekcija gyventojams primena, kad šiemet įsigaliojo naujovė. Verslą pradėti galima neišeinant iš namų, prisijungus prie Mano VMI. Elektroniniu būdu galima išsiimti verslo liudijimą norimai veiklai vykdyti, taip pat jį prasitęsti ar nutraukti.