Neleistina žvejyba dviem šilutiškiams kainuos apie 5000 Lt

brakonieriai klaipedojeKlaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai sulaikė du Šilutės rajono gyventojus, neleistinai žvejojusius Klaipėdos rajone, netoli Kretingalės esančiame Laukžemių tvenkinyje.

Brakonieriai už sugautas žuvis turės sumokėti apie 5000 litų.

Liepos 11 d. naktį, gavę informacijos apie pastatytus tinklus Medžiotojų ir žvejų draugijos Klaipėdos skyriaus nuomojamame Laukžemių tvenkinyje, liaudiškai vadinamu „Ekete“, jau nuo 2 val. nakties gamtosaugininkai laukė pastatytų tinklų šeimininkų.

Pasaloje buvo Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su neetatiniu aplinkos apsaugos inspektoriumi.

Tik 8.30 val. prie tinklų pasirodė guminė valtelė, irkluojama dviejų vyriškių, kurie stengėsi kuo skubiau surinkti tinklus į valtį.
Bet dar operatyviau prie jų prisistatė aplinkos apsaugos pareigūnai ir vyrus sulaikė. Jie buvo sugavę 11 lynų, 9 karšius ir po kilogramą karosų, kuojų, raudžių ir ešerių.

Paaiškėjo, jog tai – du Šilutės gyventojai, kurie, viešėdami pas pažįstamą sode, pastarąjį buvo nusprendę pamokyti žvejybos ypatumų. Tokie mokymai bus įvertinti bauda nuo 400 iki 1000 Lt bei teks atlyginti 4474 Lt žalą žuvų ištekliams. „Žvejai“ taip pat neteko tinklų ir skolintos guminės irklinės pripučiamos valties.