Nelikite abejingi rizikuojantiems vaikams

ledas vaikai copyVos pradėjus šalti vandens telkiniams, ant jų pasirodė ir pirmosios vaikų grupelės. Tokie smalsuoliai smarkiai rizikavo ir antradienį lipdami ant šąlančios Šyšos šalia Šilutės ligoninės, o prošal ėjusį Savivaldybės Civilinės ir priešgaisrinės saugos skyriaus vedėją Romualdą Renčeliauską sukrėtė tai, kad juos abejingai stebėjo suaugę praeiviai.

Būrelis pradinukų jau antradienį smalsiai bandė Šyšos ledo tvirtumą. Anot pro šalį ėjusio R.Renčeliausko, eketė žiojėjo visai šalia vaikų, tad iki nelaimės betrūko vieno žingsnio…

Kalbinami pradinukai atvirai pasakojo, jog iki ligoninės atkeliavę iš Knygnešių kvartalo daugiabučių, prisipažino, kad vienų tėvai išvykę į dirbti Angliją, kiti gyvenantys su močiutėmis.

R.Renčeliauskas pasikalbėjo su vaikais, paaiškino jiems, kada galima lipti ant ledo, ir pasidžiaugė, kad jie mielai klausėsi patarimų, o vėliau pasuko namų link.

Bet labiausiai valdininką sukrėtė pro šalį ėjusios moterys, kurios, anot jo, tikriausiai pačios turi vaikų, tačiau vos žvilgtelėjusios rizikuojančių vaikų pusėn jos abejingai nusigręždavo ir pėdindavo savo keliais…

Todėl jis nutarė per spaudą kreiptis į visus suaugusius rajono gyventojus ir prašyti: nelikite abejingi tokiems vaikų žaidimams, pamatę ant dar silpno ledo lipančius vaikus, įspėkite juos, kad reikia palaukti, kol ledas sutvirtės, papasakokite, kokios gali būti tokios rizikos pasekmės.