Nemėtyti nupuoštų eglučių ir šiemet kviečia akcija „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“

egluciu konteineriaiIki sausio 13 dienos akcija „Kalėdinė eglutė – šilumai“ vėl kviečia šilutiškius ir kitų miestų gyventojus prasmingai panaudoti po švenčių nupuoštus medelius.

Akcija vyks 12 miestų – Vilniuje, Klaipėdoje, Širvintose, Šilutėje, Neringoje, Kazlų Rūdoje, Vilkaviškyje, Varėnoje, Lazdijuose, Lentvaryje, Trakuose ir Pagėgiuose, o iš surinktų eglučių bus gaminamas ekologiškas biokuras.

Jau septintus metus rengiamą akciją inicijuoja komunalinių paslaugų ir ekologijos verslo bendrovė „Ecoservice“.

Iniciatyvos tikslas – ne tik prasmingai panaudoti eglutes, bet ir raginti gyventojus po švenčių eglučių bet kur nemėtyti. Švysteltos per balkoną, kiemus jos teršia iki pat pavasario.

„Jau septintus metus vykdoma akcija kaskart vis populiaresnė. Tai rodo, kad žmonių sąmoningumas auga, o šalia daugiabučių po švenčių besimėtančių eglučių vaizdas tampa retesnis. Šiemet taip pat tikimės aktyvaus gyventojų dalyvavimo“, – sakė Saulius Budrevičius, Aplinkos ministerijos globojamą akciją organizuojančios bendrovės „Ecoservice“ generalinis direktorius.

Anot jo, į specialų konteinerį įmesti medeliai tarnaus du kartus: ne tik džiugins per šventes, bet vėliau taps biokuru, iš kurio gaminama šiluma. „Visas atitarnavusias eglutes pristatysime biokuro gamintojams, o jų pagamintas kuras keliaus į šilumos tiekimo įmones“, – pasakojo S.Budrevičius.

Prieš metus gyventojai sunešė daugiau kaip 700 kubinių metrų eglučių, iš kurių buvo pagaminta per 70 kietmetrių biokuro. Aktyviausiai dalyvavo Vilniaus gyventojai, atgabenę net 500 kubinių metrų medelių.

Akcijos lipdukais pažymėti „Ecoservice“ konteineriai nuo sausio 6 iki 13 dienos vakaro stovės prie didžiųjų prekybos tinklų ir daugiabučių namų kiemuose. Akcijos konteineriai bus skirti tik eglutėms, į juos prašoma nemesti komunalinių atliekų.

Akcijos „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“ simbolika pažymėti konteineriai Šilutėje stovės:

Geležinkelio g. 7 (prie „Agrochemijos“ parduotuvės);

Lietuvininkų g. 39 (prie „Šilutės prekybos“ parduotuvės);

Parko g. 3 (prie Kultūros ir pramogų centro).