Nemokama kalanetika „Atėnuose“ – malonus užsiėmimas 100 šilutiškių

kalanetika sale1Jau trečią vasarą gausi grupė Šilutės moterų, norinčios būti sveikos ir dailiai atrodyti, turi galimybę nemokamai mankštintis sporto salėje, vadovaujant profesionalioms trenerėms, – tokią galimybę joms suteikia Šilutės visuomenės sveikatos biuro specialistės.

Šiemet nuo liepos pradžios didžiulę grupę – daugiau nei 100 moterų – priėmė sporto ir sveikatingumo centras „Atėnai“.

Į kvietimą bendradarbiauti atsiliepė „Atėnai“

Kad šiandien žmonėms labai trūksta judėjimo, kad kiekvienam kasdien būtina nors pusvalandžio trukmės vidutinio ar didesnio intensyvumo fizinė veikla, žino, regis, kiekvienas. Beveik kiekvienas pasakys ir tai, kad reguliari fizinė veikla mažina tikimybę kalanetika inesasusirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, kai kurių rūšių vėžiu, depresija, cukriniu diabetu, padeda reguliuoti svorį.

Tačiau įsisukę darbų verpete dažnas šias tiesas bando ignoruoti, rasdamas sau ir daugybę pasiteisinimų – pradedant laiko stoka ir baigiant pinigų stygiumi sporto klubo abonementams įsigyti.

Visas šias priežastis ne kartą girdėjo ir Šilutės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė bei visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Greta Urbonaitė. Todėl jos kasmet ir ieško galimybių rengti nemokamas kalanetikos treniruotes.

Šiemet į specialisčių kvietimą bendradarbiauti atsiliepė sporto ir sveikatingumo centro „Atėnai“ vadovė Jūratė Gricevičienė, taip pat ieškojusi galimybių priimti norinčius mankštintis šilutiškius šiame sporto ir sveikatingumo centre. Jai talkina trenerė Simona Venckienė.

Tiesa, kad norinčiųjų sportuoti bus tiek daug, nesitikėjo nei trenerė, nei visuomenės sveikatos specialistės.

„Kuomet į pirmąją treniruotę suėjo daugiau nei 100 moterų, tapo aišku, kad mažosiose salytėse mes jų nesutalpinsime. Tad prašėme leisti treniruotes rengti VšĮ „Šilutės sportas“ krepšinio salėje“, – sako J.Gricevičienė.

Ji pasidžiaugė Visuomenės sveikatos biuro specialisčių išradingumu, kurios ieško ir randa vis naujų galimybių gerinti šilutiškių sveikatą.

Nori ir raumenis išjudinti, ir dailiai atrodyti

Pasitarus priimtas sprendimas norinčiuosius mankštintis suskirstyti į dvi grupes, tad dabar vyresnės, jau nedirbančios šilutiškės į treniruotes 2 kartus per savaitę eina rytais, o dirbančios moterys – pavakarę. Ne viena jų dar ir savo atžalas kartu atsiveda.

„Reikia nuo vaikystės dukrai skiepyti pomėgį mankštintis ir norą dailiai atrodyti, nes įprotis – antrasis prigimimas“, – sako 38 metų Virginija.

„O kai aš kartą nenuėjau į treniruotę, mano 3 metų ir 5 metų dukrytės mane dėl to įspėjo“, – smagiai juokiasi 30-metė Inesa.
kalanetika trenere simona venckieneJaunesnės kalbintos moterys sako labiausiai norinčios padailinti kūno formas, o vyresnės tikina bandančios išjudinti „jau sustingusius raumenis ir kaulus“.

Visos labai džiaugiasi tuo, kad galimybė mankštintis suteikta nemokamai, ir prisipažįsta, jog rasti atliekamų pinigų sporto klubui nėra lengva.

Besimankštinančių moterų amžius labai įvairus – nuo paauglių iki net devintą dešimtį įpusėjusių. Tai todėl, kad dalyvių amžius treniruotėse neribojamas, sportinių rezultatų nesiekiama, o dalyvauti gali visi, kas nori sustiprinti kūną, išlikti aktyvūs, pasisemti teigiamų emocijų.

„Mūsų žmonės domisi mankštomis, nori profesionalių treniruočių ir būti sveiki“, – sako V.Vaivadaitė.

Mažai judantiems mankšta būtina

J.Gricevičienė pasakoja, jog kalanetika – tai plastinės gimnastikos rūšis, sukurta susiejus baleto ir jogos elementus. Anot specialistės, tai karališka mankšta ir puikus būdas atjaunėti dešimčia metų ir be didelių pastangų sumažinti svorį.

Kalanetika nuo kitų sporto rūšių skiriasi tuo, kad atliekant tempimo pratimus veiksmingai treniruojami gilieji kūno raumenys. Todėl jau po kelių treniruočių regimai sutvirtėja gilusis poodinis sluoksnis, dailėja figūra, nyksta riebalai ir tvirtėja raumenys.

Svarbu ir tai, kad mankštinantis nepervargstama, nealinama širdis ir sąnariai, nes krūvis tenka ne visam organizmui, o tam tikroms raumenų grupėms.

Arlikti kalanetikos pratimus nereikia didelių pastangų, o išmokus galima mankštintis ir patiems namuose. Užtenka dusyk per savaitę po valandą mankštintis, kad suaktyvėtų medžiagų apykaita.

Mankštinantis maksimaliai ištempiami raiščiai, sausgyslės ir kiekvienas raumenukas, todėl sąnariai tampa lankstesni ir paslankesni, o kartu gerėja viso organizmo būklė, greitėja medžiagų apykaita.

„Ši mankšta tiesiog būtina dirbantiems sėdimąjį darbą ir mažai judantiems žmonėms“, – sako trenerė J.Gricevičienė.

Pasak V.Vaivadaitės, kol kas mankštos numatytos iki rugsėjo mėnesio, bet bus ieškoma galimybių jas pratęsti ilgiau.