Nemokami anglų kalbos kursai sulaukė šilutiškių antplūdžio

anglu kalbos_kursaiPrieš Naujuosius baigėsi beveik du mėnesius trukę neformaliojo švietimo kursai norintiesiems nemokamai išmokti anglų kalbą. Programą „Anglų kalbos kūrybinės dirbtuvės“ sėkmingai baigė 29 mokymų dalyviai.

Į užsiėmimus, kurie vyko Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre (JSMC), buvo sulaukta didelio norinčiųjų dalyvauti antplūdžio. Deja, ne visi suspėjo užsiregistruoti, nes dalyvių skaičius buvo ribotas. Smalsuolių dėmesiui: jiems viltis paliekama šiems metams, nes gali būti, kad šie kursai bus rengiami dar kartą.

„Programa „Anglų kalbos kūrybinės dirbtuvės“ buvo skirta suaugusiems, norintiems ugdyti savo anglų kalbos komunikacinę ir tarpkultūrinę kompetencijas, atvirumą ir toleranciją kalbantiems užsienio kalba, kūrybingumą ir saviraiškos gebėjimus“, – sako anglų kalbos mokytoja metodininkė Rita Bernotienė. Anot programos įgyvendintojos, džiugu, kad Švietimo ir mokslo ministerija finansavo šią neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programą.

Pedagogė sakė, kad vos tik informaciniuose šaltiniuose buvo paskelbta apie registraciją į šiuos kursus, susidomėjimas buvo didelis, grupės užsipildė labai greit. Po pirmojo užsiėmimo, atlikus testą, buvo suformuotos 2 grupės po 14 ir 15 žmonių, priklausomai nuo kalbos mokėjimo lygio.

Mokymų pradžioje dalyviai buvo supažindinti su neformaliojo suaugusiųjų švietimo informacine sistema (https://www.smis.lt/) bei pakviesti joje užsiregistruoti. Čia mokymų dalyviai rado naudingos informacijos apie tai, kaip mokytis užsienio kalbos, bei kitomis temomis – apie sveikatingumą, kompiuterinį ir skaitmeninį raštingumą, verslumą, meninę saviraišką.

Anot R.Bernotienės, programa „Anglų kalbos kūrybinės dirbtuvės“ suteikė kursų dalyviams anglų kalbos bei informacinių ir komunikacinių technologijų (IKT) žinių, būtinų sėkmingai profesinei veiklai ar asmeniniam tobulėjimui. Užsiėmimų metu dalyviai per patrauklias, kūrybiškas veiklas (teatrą, IKT) patobulino anglų kalbos, bendravimo įgūdžius, įgijo daugiau pasitikėjimo savimi. Tikimasi,  kad šios žinios padės sėkmingiau įsitvirtinti darbo rinkoje ar sudarys sąlygas savirealizacijai.

Paskutinio užsiėmimo metu dalyviai reflektavo, įvertino savo pasiekimus, užpildė programos vertinimo anketą. Žmonės džiaugėsi galimybe nemokamai mokytis anglų kalbos ir beveik visi pageidavo mokymų tęstinumo. Buvo įteikti programos baigimo pažymėjimai, išduoti Šilutės JSMC.

Anglų kalbos kursai https://igudu.lt/