Nemuno deltoje – baidarių orientacinės varžybos

baidariu maratonas_2017Rugpjūčio 19 dieną Nemuno deltoje vyks tradicinis, jau šeštasis, baidarių maratonas, skirtas Regioninio parko 25-mečiui paminėti. „Šiemet dalyvių laukia naujovės – tikrinsime ne tik jūsų greitį skrodžiant vandenį baidare, bet ir gebėjimą orientuotis klaidžiose upėse!”, – masina organizatoriai – Nemuno deltos regioninio parko (NDRP) darbuotojai.

Informacija nuolat pildoma „Facebook” tinkle: Nemuno deltos regioninis parkas. Registracija būtina. Registracijos forma yra parko interneto svetainėje www.nemunodelta.lt .

Siekdama populiarinti ir plėtoti vandens turizmą Nemuno deltoje su baidarėmis, suburti vandens turizmo mėgėjus smagiai praleisti laiką, nustatyti pajėgiausius ir aktyviausius mėgėjiškus vandens turizmo kolektyvus, propaguoti ekologiškai švarų turizmą Nemuno deltos regioniniame parke, NDRP direkcija šeštadienį nuo 10 valandos kviečia baidarininkų komandas susirinkti Rusnėje, prie buvusio NDRP lankytojų centro.

Numatytas baidarių maratono maršruto ilgis – apie 25 km, nes Lietuvos regioniniai parkai šiemet švenčia 25 metų gimtadienį.   Dalyvių registracija vyksta iki rugpjūčio 18 d. 24 valandos, o starto vietoje – nuo 10.00 iki 11.30 val. Jaunesniems kaip 18 metų dalyviams būtinas abiejų tėvų raštiškas sutikimas.

Baidarininkai prieš prasidedant maratonui turės sumokėti 10 eurų starto mokestį. Į mokesčio kainą įeina: numeris, orientacinis žemėlapis, arbata, kava, karštas maistas.

Už varžybų dalyvių gebėjimą plaukti, sveikatą, techninį pasiruošimą, drausmę, saugą, inventorių maratono metu atsakys tik patys maratono dalyviai. Maratono organizatoriai neatsako už dalyvių turtinę nuosavybę ar inventoriaus sugadinimą maratono metu.

Dalyviai turi mokėti plaukti, būti susipažinę su saugaus elgesio vandenyje taisyklėmis ir tai patvirtinti parašu dalyvio registracijos anketoje. Kiekvienas plaukimo dalyvis privalo vilkėti gelbėjimosi liemenę.

Maratonas vyks turistinėmis dvivietėmis baidarėmis: mišrių, vyrų, moterų ir vienvietėmis baidarėmis bendrose grupėse. Taip pat numatoma prizinė vieta dalyviams su sportinėmis vienvietėmis ir dvivietėmis baidarėmis.

Vietoje bus galimybė išsinuomoti dvivietę baidarę (baidarių kiekis ribotas, baidarės reikalingumą būtina nurodyti registracijos formoje, baidarės kaina būtent renginio metu – tik 10 Eur).

Iš Nemuno deltos regioninio parko lankytojų centro bus plaukiama prieš srovę Pakalnes upe 4,6 km, įplaukiama į Vorusnės upę. Tada 6,2 km bus plaukiama  pasroviui Vorusnės, Skatulės, Šakutės upėmis iki Kuršių marių. Apie 1 km įplaukus į Kuršių marias reikės pasiekti geltoną bujų, žymintį Nemuno priešakinės deltos gamtinio rezervato ribą. Tada plaukti 2,3 km iki kito geltono bujaus, kurį apiplaukus pietryčių kryptimi taikyti į Rusnaitės upės žiotis, esančias už 1,2 km. Prieš srovę Rusnaitės upe nuplaukus 2,3 km, baidarininkų lauks finišas.

Nemuno priešakinės deltos gamtiniame rezervate ir Kuršių mariose maratono dalyvius lydės NDRP specialistai su savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis.

Tikimasi, kad maratono dalyviams užteks 4 valandų įveikti numatytą maršrutą  – nuo 12 iki 16 valandos. 16.30 val. planuojamas dalyvių apdovanojimas, po valandos – vaišės: košė, arbata, kava…