Nemuno deltoje nuslūgus potvyniui aptiko labai nemalonų radinį

karveAtoslūgis potvynio užlietoje Nemuno deltoje kasdien atidengia vis daugiau plotų, juose dabar – grįžtančių sparnuočių apgultis. Bet vienoje Šyšos kaimo ganykloje virš vandens gumšo išpampusi galvijo stipena. Panašu, kad nugaišęs gyvulys čia pūva nuo pernykščio rudens.

Pamario kraštą ir jo užlietas teritorijas aplankę turistai, išvydę šį vaizdą, stebėjosi vietinių ūkininkų, kurie priešžiemiu paliko ganykloje maitą likimo valiai, neatsakingumu.

Beje, panašų vaizdą, tik ne kovo, o birželio mėnesį, Šyšos polderio pievose tiems patiems gamtos mylėtojams jau teko stebėti 2014-ųjų vasarą. Tada jie vyko į Šyšos siurblinę, kur rengtas gamtos mylėtojų sambūris dėl globaliai nykstančio paukščio – meldinės nendrinukės išsaugojimo.

Pakelės ganykloje tada keliauninkų žvilgsnis užkliuvo už dviejų žolėje gulinčių karvių – viena atrajojo, o kita tysojo negyva. Krankliai savo puotą jau buvo įpusėję – žinoma, nuo stipenos akių.

Daugiau apie tai skaitykite Aldonos Aleksėjūnienės straipsnyje „Nemuno deltoje nuslūgus potvyniui aptiko labai nemalonų radinį“.