Nemuno deltos regioniniame parke degė nendrynai

ZAL 9472Pamaryje prasidėjo pavasarinis pievų deginimo sezonas. Antradienį nuo degančios žolės užsidegė ir supleškėjo Gardamo seniūnijoje (Voverių k.) esantis ūkinis pastatas. Tačiau tai ne vienintelis tos dienos gaisras mūsų krašte – kylantys dūmai ir ugnies liežuviai pastebėti ir Tūlragėje, prie Krokų lankos ežero, Nemuno deltos regioniniame parke.

Juodų dūmų kamuolius ir liepsnas sulig medžių viršūnėmis – pastebėję žmonės apie pavojų pranešė pagalbos telefonu. Ugniagesiams nuvykus į vietą paaiškėjo, kad gaisras įsiplieskė nendryne.

Į gaisrąvietę pirmieji išvyko ugniagesiai iš Kintų. Tačiau dar neprivažiavę gaisro židinio, susidūrė su kliūtimi – kelią į degančius nendrynus jiems pastojo Aukštumalos upė. Toje vietoje tilto nėra, o valties ugniagesiai neturėjo.

Į pagalbą iki gaisro vietos negalintiems nusigauti kintiškiams buvo išsiųstas Šilutės ugniagesių ekipažas. Šilutės gelbėtojai per vandenį persikėlė valtimi ir taip pasiekė degančius plotus.

Stipraus vėjo genama ugnis didesnius plotus apima labai sparčiai, tad liepsnos suniokojo ne tik nendrynus, apdegė ir medžiai, krūmai.

Netrukus liepsnos buvo sutramdytos, tačiau žaibiškai įsiplieskusio gaisro metu spėjo išdegti keli hektarai nendrynų.

Spėjama, kad gaisrą galėjo sukelti neatidūs žvejai. Vietoje, kuri dėl daugybės paukščių perimviečių vadinama paukščių rojumi, gaisro padaryta žala gamtai skaičiuojama.

Pareigūnai pradėjo gaisro aplinkybių tyrimą.