Nemuno deltos regioniniame parke vyko renginys „Parskrenda paukščiai“

20160402 103457Šeštadienį, balandžio 2 dieną, Nemuno deltos regioniniame parke Lietuvos ornitologų draugija kartu su Nemuno deltos regioniniu parku organizavo renginį „Parskrenda paukščiai”.

Renginyje dalyvavo apie 100 žmonių ir pirmieji pradėjo rinktis vos išaušus, dar 7 val. ryte. Prieš prasidedant ekskursijai susirinkusieji buvo supažindinti su gausiausiai šiuo metu sutinkamais sparnuočiais Nemuno deltoje bei jų atpažinimo subtilybėmis. Vėliau dalyviai buvo suskirstyti į mažesnes 10 žmonių grupes, kurioms po užliejamas deltos pievas gidavo patyrę ornitologai.

Ekskursijos dalyviams pasisekė – jie galėjo stebėti tūkstantinius būrius migruojančių žąsų, įvairių rūšių ančių, jau sugrįžusius į perimvietes ir dar migruojančius tilvikinius paukščius. Pavyko pamatyti ir ne vieną retesnę ar įdomesnę paukščių rūšį, be kitą ko dalyviai grožėjosi retąja trumpasnape žąsimi, urvine antimi, šaukštasnapėmis antimis, juo krūčiu bėgiku, paprastaisiais griciukais, plėšriąja žuvėdra, girdėjo ūsuotasias zyles bei didžiuosius baublius.

Tad žvarbus pavasarinis oras patirtų įspūdžių niekaip negalėjo sugadinti, juolab, kad visus sugrįžusius regioninio parko darbuotojai vaišino katile virta arbata.Nemažiau populiarumo sulaukė Nemuno deltos regioninio parko lankytojų centre visą dieną rodomi filmai apie Lietuvos paukščius.