Nemuno žemupyje gausinami sterkų ištekliai

sterkai paleidzia i upeNesibaigiantį meškeriotojų niurzgėjimą, jog žuvų įveisimui upėse, ežeruose, mariose vis dar nepakankamai skiriama lėšų, šiomis dienomis turėtų pritildyti puikios žinios iš Rusnės žuvivaisos cecho.

Į Nemuno žemupį ir jo deltą raižančias upes, stambiausius intakus neseniai pasroviui paleisti 1,2 milijono Rusnės cechuose subrandintų ir iki trijų savaičių paaugintų sterkų žuvyčių.

Žuvininkystės tarnybos prie LR Žemės ūkio ministerijos žuvivaisos skyriaus Rusnės poskyrio vadovas Stasys Aleksandravičius įsitikinęs, kad Nemuno žemupiui šis procesas labai reikalingas. Į čia plūsta meškeriotojai iš visos Lietuvos, o iš verslinės žūklės duoną valgo bent šimtas pamario krašto gyventojų. Sterkai ir karšiai – patys geidžiamiausi jų laimikiai.sterkai Rusnes poskyrio vadovas SAleksandravicius

Žuvų resursai Nemuno žemupy ir Kuršių mariose labai greitai išsektų, jei kasmet nebūtų papildomi valstybiniame žuvivaisos ceche Rusnėje išaugintomis plėšriosiomis žuvimis – vėgėlėmis, sterkais, šamais.

Rusnės žuvivaisos specialistai Sigitas Bulcis ir Tadas Tumosa praėjusį penktadienį nuo ryto nedidelėmis partijomis specialiuose maišuose su vandeniu atsivežė iš cecho, veikiančio Rusnės salos  Šyškrantės kaime, paaugintus sterkiukus ir pradėjo leisti juos į atvirą Atmatos srovę.

Dėl jų adaptavimosi ir išgyvenimo sąlygų abejonių nei šie specialistai, nei gamtosaugininkai neturėjo. Vandeny yra pakankamas kiekis deguonies, plėšrūnės žuvytės jau yra pasiekusios tokią brandą, kad pastebimi ir kanibalizmo požymiai. Dėl savo išlikimo jos pajėgios gamtoje grumtis pačios.

„Šiomis dienomis ne tik paaugintus sterkiukus, iš viso 1,2 mln. vienetų, nedidelėmis partijomis leidžiame į atvirus telkinius. Po poros dienų iš mūsų cecho į Kauno marias gabensime jau paaugintus šamų jauniklius, iš viso – 24 tūkstančius. Jie taip pat jau kandžioja vieni kitus, jau stiprūs ir gyvybingi, laikas mažiesiems plėšrūnams plaukti savais keliais į plačius vandenis. Juolab kad tai dar ne paskutiniai šamukai, užauginti mūsų cecho baseinuose. Liepą įveisimui būsime paruošę jų dar 10 tūkstančių“, – sakė Rusnės poskyrio vadovas S.Aleksandravičius.
Sterku Nemuno zemupy maza
Rusnės ceche šiemet sėkmingai buvo įvykdyta visa valstybinė įžuvinimui skirto mailiaus auginimo programa. Kovą į Nemuno žemupį specialistai paleido pusę milijono vėgėlių jauniklių, o balandį į Šventosios ir Nėries upes Ukmergės ir Elektrėnų savivaldybių teritorijose nuvežė ir paleido 450 iki pusės kilogramo svorio užaugintų aštriašnipių eršketų jauniklių.

Tai buvo jau antroji eršketų partija, tik nuo pernai metų Rusnėje veista ir auginta, kurią subrandino iš Lenkijoje ir Kanadoje pirktų apvaisintų ikrų ir lervučių. Pernai spalio mėnesį paleido į upes pirmąją paaugintų eršketukų partiją, o šiemet balandį – antrą, tik dar brandesnę.

„Net gaila buvo išvežti gerai čia augusius, neskurdusius eršketus, tikimės, kad jie natūralioje upių srovėje sėkmingai prisitaikė prie naujų sąlygų ir išteklius papildė ilgam“, – sako S.Aleksandravičius.