Nemunu skriesianti „Raketa“ Rusnėje nesustos

100703692 636402566944441_2395178238776180736_nPirmą kartą šiame dešimtmetyje Nemunu vėl pradės kursuoti greitaeigis laivas „Raketa“. Kelionė iš Kauno į Nidą užtruks mažiau nei 4 valandas ir kainuos apie 100 Eur. Ir nors „Raketa“ praskries pro Rusnę, saloje sustojimo kol kas nebus.

Laivas „Raketa“ leidimą plaukti gavo praėjusią savaitę ir jau yra nuleistas į vandenį. Per savaitę laivas į pajūrį plauks tris kartus. Nurodoma, kad restauruotu laivu į vieną pusę kelionė vienam žmogui kainuos 49 eurus, norintys sėdėti prie lango už bilietą mokės 59 eurus.

Vizionieriškas ir modernus keleivinis laivas pradėtas gaminti 1957-aisiais. Nepamirštamos futuristinės formos, galingi povandeniniai sparnai ir iki tol neregėtas kelionės greitis: laikmečio lūkesčius lenkianti transporto priemonė asocijavosi su laisve ir itin sparčia moksline pažanga. Novatoriškos idėjos netrukus pasiekė Lietuvą.

Septintojo dešimtmečio pradžioje tokie laivai atkeliavo į Kauną ir nedelsdami pradėjo keliones Nemuno vingiais. Bemaž 60 keleivių vienu metu talpinęs laivas, upe plaukdavo keliais skirtingais maršrutais, o kursuojančių laivų skaičius ilgainiui išaugo net iki dešimties.

Sovietinės okupacijos metu Lietuvoje buvo apie 10 „Raketų“. Daugiausia jų plaukdavo maršrutu Kaunas-pajūris. Reguliari greitaeigių katerių navigacija nutrūko 1995 metais. Kai kurie laivai buvo parduoti ir išplukdyti į kitas šalis, kiti nukeliavo į metalo laužą. Kurį laiką laivybą Nemunu vis dar buvo bandoma atgaivinti, tačiau nuo 2010 metų „Raketos“ tipo laivų Nemune nebeliko.

„Šilutės naujienoms“ laivo „Raketa“ atstovai nurodė, kad šiuo metu sustojimas planuojamas tik Nidoje. Taigi pro Rusnę laivas tik praplauks.