Nepaisantys kelio ženklų pelnys baudas

policija prie darzeliuPrasidėjus mokslo metams prie Šilutės vaikų darželių ir mokyklų rytais susidaro automobilių kamščiai, o kai kurie tėvai įsigudrina savo atžalas atvežti net iki įstaigos durų.

Tai pastebėję policijos komisariato pareigūnai dar kartą primena, kad prie įstaigų vartų stovi kelio ženklai, draudžiantys važiuoti į įstaigos teritorijas. Jų reikalavimų nepaisantys vairuotojai pelnys baudas.

Prie daugelio įvažiavimų į įstaigas ir įmones yra įrengti kelio ženklai, draudžiantys transporto priemonių eismą, išskyrus mopedus, motociklus be priekabų, maršrutinį, aptarnaujantį transportą ir ženklu „Neįgalusis“ pažymėtas transporto priemones. Kai kur pastatytas ženklas „Nurodyto transporto eismas draudžiamas“ draudžia važiuoti jame nurodytomis transporto priemonėmis.

Šilutės r. PK Viešosios policijos skyriaus viršininkas Alvydas Balandis atkreipia dėmesį, kad nurodyti kelio ženklai į jų galiojimo zonas leidžia įvažiuoti aptarnaujančiam transportui. Tokios yra transporto priemonės, kurios priklauso toje zonoje esančioms įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, ten gyvenantiems ar dirbantiems asmenims arba atvežantiems į tą zoną (išvežantiems iš jos) krovinius. Taip pat ir lengvieji automobiliai taksi, atvežantys į tą zoną ir išvežantys iš jos keleivius arba atvykstantys jų paimti.

Šilutės miesto teritorijoje tokie kelio ženklai yra įrengti prie įvažiavimų į mokymo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas bei kitų įmonių ir įstaigų teritorijas.

A.Balandis primena, kad transporto priemonių vairuotojai turi vykdyti visų kelio ženklų reikalavimus ir elgtis atsakingai. O kai mašinos sukinėjasi po vaikų darželių kiemus, iki nelaimės gali būti tik vienas žingsnis. Todėl Šilutės r. PK pareigūnai nuolat vykdo viešo ir neviešo pobūdžio patruliavimus, kurių metu fiksuoja kelių eismo taisyklių pažeidimus ir baudžia jų reikalavimų nevykdančius vairuotojus. Tad baudas gali pelnyti ir tokie perdėtai savo atžalomis „besirūpinantys“ tėveliai.

Už kelio ženklų reikalavimų nesilaikymą numatyta bauda nuo 100 iki 300 litų.