Nepaisydami gamtos išdaigų juknaitiškiai išliko „Visada jauni“

Šeštadienį surengta tradicinė Juknaičių gyvenvietės šventė „Visada jauni“. Nors oras nebuvo malonus, o merkiantis lietus privertė šventės organizatorius keisti planus, juknaitiškiai įrodė, kad net ir gamtos išdaigos negali atimti iš jų galimybės pasidžiaugti per metus nuveiktais darbais, pasiektais tikslais, išskirtinumu ir vieni kitais.

Renginys šiemet buvo švenčiamas ne miestelio parke, prie amfiteatro, kaip įprasta, o kultūros namų pastogėje. Čia, nors iš pradžių nedrąsiai, tačiau susirinko gražus būrys kraštiečių į ilgai lauktą šventę.

Tiesa, dėl merkiančio lietaus, šiemet Juknaičių šventėje nebuvo surengta sporto varžybų, mažieji negalėjo siausti ant batuto, tačiau visi galėjo pasigėrėti iš Šiaulių atvežta įspūdinga dekoratyvinių paukščių bei balandžių paroda, pajodinėti ant mažųjų ponių, nusipirkti iš amatininkų įvairių buities dirbinių ar skanumynų.

Svarbu paminėti, jog juknaitiškiai išsaugojo savo unikalumą. Tai byloja ir gyvenvietėje esanti stipri bendruomenė, kuri jau šiemet, spalio gale, minės 20-ies metų jubiliejų. Apie šią sukaktį šventės dalyviams priminė bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė ir sveikinimo žodžius taręs seniūnas Alfredas Gaubys.

Žinoma, svarbiausi akcentai ir garsiausi plojimai šventės metu nuskambėjo labiausiai nusipelniusiems juknaitiškiams. Vieni jų – 2023 metų pavyzdingai tvarkomos sodybos šeimininkai Vilma ir Vytas Šedžiai, kuriuos už darbštumą pasveikino bei dovana pagerbė seniūnas A. Gaubys ir Seimo narys Zigmantas Balčytis. Seimo narys savo kalboje pastebėjo, kad Juknaičiai išties išlieka „Visada jauni“, pasidžiaugė, kad čia gyvenantys gražiai tvarkosi, o gyvenvietė kasmet gražėja.

Tradiciškai renginyje pasidžiaugta šeimomis, kurios per metus Juknaičiams padovanojo naujagimių. Atsiimti simbolinių dovanų į sceną užlipo šešios jaunos šeimos su savo atžalomis. Tai – Kamilė Balčinienė su dukrele Klaudija, Reda Bagdonaitė ir Audrius Montvilas su Liepa, Dovilė ir Egidijus Ežerinskai su Toma, Airė Barkauskienė su Arnu, Jolanta ir Aurimas Mauricai su Luku ir Inga ir Egidijus Austynai su Igle.

Seimo narys Z. Balčytis taip pat atvežė dovanas atžalų susilaukusioms šeimoms, kurias įteikti padėjo kartu atvykęs jo padėjėjas mūsų krašte Arūnas Pupšys. Jų dovanos perduotos ir toms šeimoms, kurios į šventę neatvyko.

Koncertą surengė šokių kolektyvas „Juknaičiai“, pagrindinės mokyklos ir Juknaičių kultūros namų meno kolektyvai, dainininkai iš Šilutės ir Rusnės, Egidijus Sipavičius ir Laisva.