Nepakankama burnos higiena – pagrindinė dantų netekimo priežastis

 

IEVA higienaProfesionali burnos higiena – būtinybė, norint išsaugoti ir ilgai džiaugtis sveika burnos ertme. Daugelis žmonių dėl skubėjimo ar kitų priežasčių individualiai burnos priežiūrai neskiria pakankamai laiko. Tinkamai neišvalius apnašų, jos sukietėja ir susidaro dantų konkrementai, liaudiškai vadinami dantų akmenimis. Dantų akmenys tampa puikia niša kauptis bakterijoms, kurios sukelia dantenų kraujavimą, ėduonies susidarymą, dantų jautrumą, dantenų uždegimą. Taip pat į apnašą įsigeria pigmentinės medžiagos ir dantų spalva gali patamsėti net keliais tonais, gali atsirasti blogas burnos kvapas. Šias problemas išspręsti Jums gali padėti tik reguliarūs vizitai pas burnos higienistą.

Burnos higienos procedūros eiga:

1. Medicinos centro „Puriena“ odontologijos klinikoje burnos higiena atliekama ultragarsiniu skaleriu, kurio dėka neskausmingai pašalinami dantų konkrementai (akmenys). Likusios apnašos nuo dantų paviršiaus šalinamos specialiais instrumentais – kiuretėmis.

2. Jei paciento dantys yra itin jautrūs (pavyzdžiui, burnoje esama pleištinių defektų, atsidengusios dantų šaknys ir kt.), procedūrą galima atlikti su nuskausminimu.

3. Pigmentinės apnašos, kurios susidaro dėl rūkymo, gausaus kavos, arbatos vartojimo ar kai kurių skrandžio ligų, valomos naudojant „Air – Flow“ sistemą. Sodapūtėje naudojami kalcio karbonato milteliai, sudaryti iš apvalių dalelių “perlų”, kurie nepažeidžia danties paviršiaus. Jie puikiai pašalina pigmentines dėmes, minkštas apnašas, atsargiai, švelniai nulygina likusį šiurkštumą.

4.Nuvalius apnašas, dantys nupoliruojami specialia pasta ir šepetėliais arba polyrais. Dantų paviršiai tampa švelnūs ir lygūs. Prie tokio slidaus paviršiaus dantų apnašos tvirtinasi daug lėčiau. Poliravimas pailgina visų plombų tarnavimo laiką, mažina kraštinį aptrupėjimą, plombos užterštumą, suteikia plombai estetinę išvaizdą.

5. Esant emalio demineralizacijai ar dantų jautrumui, taikomos fluoro putų/gelio/lako aplikacijos. Fluoro preparatai mažina dantų jautrumą, apsaugo nuo karieso atsiradimo.

6. Kiekvienam pacientui paaiškinama burnos priežiūros svarba. Burnos higienistė atsako į visus paciento klausimus, parenka būtent Jums tinkamiausią dantų pastą, šepetėlį, skalavimo skystį ir kt.

Medicinos centro „Puriena“ burnos higienistė Ieva Dautaraitė stengiasi išsamiai ištirti pacientų burnos sveikatą, diagnozuoti burnos ligas ir suteikti pacientui kuo daugiau informacijos. Atliekant profesionalią burnos higienos procedūrą yra ne tik pagerinama bendra burnos sveikata (sumažėja dantenų kraujavimas, paburkimas, išnyksta blogas burnos kvapas, pašviesinamas dantų paviršius), bet ir diagnozuojamos jau esamos ar gresiančios periodonto ligos ir karioziniai dantų pažeidimai. Tokiais atvejais pacientui iš karto rekomenduojama speciali priežiūra ar gydymas.