Nepasiklyskite savaitgalį Šilutės rajone vyksiančiuose renginiuose

 Joniniu plakatas 2015Priešpaskutinio birželio savaitgalio Šilutės rajono renginiai – vienoje „krūvoje“.

Miestelio šventę „Visada jauni“ švęs juknaitiškiai, tradicines Joninės minėsime Vainute, o Mingės kaimo bendruomenė visus keliaujančius vandeniu ar žeme kviečia „suplaukti“ į „Mingės flotilę 2015“!

Nuo penktadienio, birželio 19 d., Juknaičiai pradės švęsti savo šventę „Visada jauni“:

20.00 val. – Juknaičių mėgėjų dramos teatro spektaklis S.Kašausko „Vaiduokliai vienkiemyje”;
21.00 val. – Laimos Barkauskienės siuvinėtų paveikslų parodos „Šilumai ir grožiui” pristatymas.

Kitą dieną, birželio 20-ąją:juknaiciu svente

10.00 val. – tinklinio ir krepšinio varžybos;
11.00 val. – aukojamos šv. Mišios Juknaičių koplyčioje. Malda už juknaitiškius. Koncertuos Bikavėnų vokalinis moterų ansamblis „Žolyna“, Juknaičių vokalinis moterų ansamblis „Vėjūnė”;
14.00 val. – sportiniai žaidimai bei kitos linksmybės su organizatoriumi „Vakarų pramogos“ (Klaipėda);
16.00 val. – Juknaičių seniūnijos kaimų kiemelių lankymas. Medžioklės trofėjų paroda;
17.00 val. – Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugijos egzotinių  paukščių paroda;
17.00-19.00 val. – egzotinių vabzdžių paroda;
18.00 val. – iškilmingas Juknaičių šventės atidarymas, vėliavos pakėlimas;
18.10 val. – Juknaičiai istorijos puslapiuose;
19.10 val. – svečių sveikinimai;
19.20 val. – Juknaičių garbės knygos nominantų pagerbimas; 2015 m. pavyzdingai tvarkomų sodybų, „Europietiškiausios“ ir „Darniausios“ šeimų pagerbimas, bendruomenės padėkos. Draugystės suktinis su Juknaičių seniūnijos šokių grupe „Juknaičiai“ (vad. Loreta Margarita Černeckienė), Juknaičių pagrindinės mokyklos dainorėliais ir gitaristėmis (vad. Jūratė Šukienė), vyresniųjų žmonių šokių kolektyvu „Rusnietis“ (vadovė Solveiga Mockienė);
20.00 val. – šventinio laužo uždegimas;
20.10  val. – koncertai. Pramoginėje renginio dalyje skambės Liudo Mikalausko ir Egidijaus Bavikino atliekami tarpukario šlageriai, gros pučiamųjų sekstetas „Brass bravo“;
21.15 val. – buvusių juknaitiškių meninė programa: Algirdo Leonavičiaus koncertas; Pauliaus Stapono ugnies šou;   
23.00 val. – šventiniai fejerverkai, Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio dovana.

minges flotile 2015Tą pačią dieną nuo 12 val. visus laivininkus, Nemuno deltos gyventojus ir svečius kviečiame į Mingės kaimą! Nuo Mingės kaimo pylimų, iš katerių ir laivų stebėsime ir patys dalyvausime laivų ir burlaivių vilkstinėje, gražiausių laivų rinkimuose. Atplaukite baidarėmis, SUP’ais, valtimis, čiužiniais, visų lauksime ir visais džiaugsimės – rašo renginį organizuojanti Mingės kaimo bendruomenė.

Apie „Mingės flotilės“ pradžią garsiai paskelbs Dainius Šilgalis ir jo patranka, o laivus į paradą trimitu išlydės Gražvydas Raila, žada organizatoriai.

Viso renginio metu bus galima stebėti filmą apie Nemuno deltos įžymybę – meldinę nendrinukę, o visų susirinkusiųjų žvilgsnius artyn trauks į paradą atplauksiantis senovinis burinis laivas – reizinė „Dreverna“!

Kairiajame Mingės krante vaikai galės linksmintis dideliame batute, o susisiekimui tarp krantų jūsų lauks baidarės, vandens dviračiai, valtys!

Laivininkai ir laivų kapitonai, norintys dalyvauti Mingės flotilės parade gali registruotis tel. 8 633 72325 arba info@upaite.lt bei užsukę į svetainę www.mingesflotile.lt

Kiekvienas užsiregistravęs kapitonas gaus suvenyrinį „Mingės flotilės 2015“ vimpelą savo laivui papuošti ir šventei atminti.

Viso renginio metu Mingės kaimo krantuose esančiose prieplaukose bus galima pavalgyti, atsigerti, įsigyti suvenyrų, rūkytos žuvies, pyragų ir net austrių iš Prancūzijos! Vyks rungtys ir žaidimai.

Ateikite, atvažiuokite dviračiais, atplaukite – visi esate laukiami! Atsivežkite, paklotus, pledus, kad galėtumėte patogiai nuo pylimų stebėti koncertą.

12:00 val. – laivų suplaukimas, švartavimasis ir registracija;
13:30 val. – kapitonų pasitarimas;
14:00 val. – patrankos salvė ir laivų flotilės pradžia. Rikiavimasis Minijos upe aukštyn. Laivų pristatymas. Gražiausiai ir šventiškiausiai atrodančių laivų rinkimai. Plaukimas į Kuršių marių žiotis. Žuvusiųjų mariose pagerbimas;
16:00 val. – koncerto pradžia;
20:00 val. – koncertuoja Edgaras Lubys;
22:00 val. – fejerverkai.

Šeštadienį Vainuto miestelyje nuo 12 val. prasidės Joninių šventė. PROGRAMA plakate.