Nepasitikrinusių sveikatos vairuotojų pažymėjimus skelbs negaliojančiais

Seimas pritarė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisų projektui.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Pakeitimais siūloma nepasitikrinusių sveikatos nustatytu periodiškumu vairuotojų turimus vairuotojo pažymėjimus skelbti negaliojančiais. Pašalinus priežastis, lėmusias vairuotojo pažymėjimo paskelbimą negaliojančiu, pažymėjimas būtų vėl skelbiamas galiojančiu automatinėmis priemonėmis tai pažymint Kelių transporto priemonių vairuotojų registre.

Įstatymo projektu siūloma atsisakyti šiuo metu galiojančio draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, jeigu jomis naudojamasi rankomis, išskyrus atvejus, kai stovinčios motorinės transporto priemonės variklis išjungtas. Siūloma drausti naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, (jeigu jomis naudojamasi rankomis) tik transporto priemonei judant.

Teisės ir teisėtvarkos komitetas atsižvelgė į Vadovybės apsaugos tarnybos siūlymą ir į projektą įtraukė nuostatą, kuria siūloma drausti dalyvauti eisme transporto priemonėms, kurios nepriskirtos specialiosioms transporto priemonėms, tačiau yra su specialiaisiais šviesos arba garso signalais arba pažymėtos taip pat ar panašiai, kaip žymimos specialiosios transporto priemonės.

Projektui ir lydimiesiems teisės aktams pritarė 98, prieš balsavo 7, susilaikė 6 Seimo nariai.