Nepasiturinčių šeimų vaikų poilsiui – 1000 eurų iš Emericho

bartmin su merePraėjusią savaitę Šilutėje viešėjo Vokietijos Emericho miesto ir Šilutės bendradarbiavimo draugijos vadovai Daiva ir Alfred Bartmin, ir šį kartą atvežę solidžią paramą šilutiškiams.

1000 eurų – tokia suma vokiečiai parėmė mūsų rajono socialiai remtinų šeimų vaikų vasaros poilsį Kintų „Vėtrungės“ poilsiavietėje.

Emericho – Šilutės bendradarbiavimo draugija mūsų rajono vaikų vasaros poilsį remia jau devintus metus. Pinigai perduodami Vaiko teisių apsaugos skyriui, kurio specialistės apmoka socialiai remtinų šeimų vaikų poilsį.

A.Bartmin sakė, jog gali būti, kad tai paskutiniai metai, kai draugijos nariai atveža piniginę paramą šilutiškiams. Tačiau draugijoje jau svarstomas kitas galimas paramos modelis: gali būti, jog kitais metais 6, 7 ar 8 mūsų rajono vaikai bus nuvežti į Vokietijos Emericho miestą kartu su palydovais, kur turės galimybę savaitę pagyventi. Manoma, jog tai būtų puiki galimybė plėsti vaikų akiratį. Ja pasinaudotų tik socialiai remtinų šeimų vaikai. Kasmet vokiečiai priimtų vis kitus vaikus.

Rėmėjai patys apgalvotų priėmimo programą, kuriai, anot A.Bartmin, 1000 eurų, žinoma, neužtektų. Tačiau svečiai sakė neabejojantys, kad pinigų rastų. Tad šilutiškiams pasiūlyta paskaičiuoti, kiek atsieitų kelionės išlaidos ir autobusu, ir lėktuvu. Manoma, kad tikslingiau būtų skristi.

Kreipdamasis į merę Daivą Žebelienę, svečias išreiškė viltį, jog Savivaldybė pasirūpintų vaikų kelione bent iki Vilniaus.

Šilutės – Emericho draugijos vadovės Danutė Misiukonienė ir Rita Užgalienė dėkojo svečiams už ilgametę solidžią paramą ir už naują puikią idėją. bartmin uzgaliene

VTA skyriaus specialistė Vilija Kuznecova sakė, kad šiemet Kintų stovykloje „Vėtrungė“ jau pailsėjo 8 vaikai. Panašus skaičius už rėmėjų pinigus stovyklon išleidžiamas kasmet. Stengiamasi, kad stovykloje pabuvotų vaikai iš skirtingų šeimų, bet kartais pasitaiko, kad vaikai nenori važiuoti be savo brolių ar sesių. O tie, kurie poilsiauja stovykloje, paprastai nebenori važiuoti namo.

Bičiulių iš Emericho parama skiriama tik skurdžiai gyvenančioms šeimoms, kurios neturi tiek savų lėšų, kad galėtų išleisti atžalas į stovyklą. Todėl ji labai reikalinga, nes padeda plėsti vaikų akiratį.

V.Kuznecova dėkojo ir „Vėtrungės“ poilsiavietės direktoriui Edmundui Čiuželiui, kuris, net ir negavęs pinigų, kasmet palieka vietas socialiai remtinų šeimų vaikams.

A.Bartmin, jo paties žodžiais tariant, dar vieną darbelį skyrė Šilutės muziejaus direktorei Rozai Šikšnienei. 2015 metais Emericho mieste tikimasi surengti parodą draugijos 25-mečio jubiliejui. Ta proga norima čia parodyti ir kilnojamąją parodą „Šilutė – 500“, kurią parengė Šilutės muziejininkai ir kurią draugijos vadovai jau yra matę. Dalyvauti jubiliejaus renginiuose pakviesti ir mūsų rajono bei muziejaus vadovai.