Nepatiko kalėdinė dovana? Per kiek laiko galima grąžinti?

Statistika skelbia, kad dalis kalėdinių dovanų yra grąžinamos. Nepatinka, netinka dydis ar spalva, gavote kelias tokias pat dovanas? Verta žinoti taisykles, taikomas grąžinant prekes. Fizinėse parduotuvėse taikomas 14 dienų grąžinimo terminas, pradedamas skaičiuoti kitą dieną po pirkimo. Prekes galima grąžinti tik toje parduotuvėje, kur jos įsigytos, nebent pardavėjas nustatė kitaip.

pixabay.com nuotr.

Jei daiktas įsigytas internetu, grąžinimo terminas skaičiuojamas nuo kitos dienos po gavimo. Prekę išsiųsti atgal galima ir vėliau nei po 14 dienų, šis terminas – tik reikalavimas informuoti pardavėją. Jei interneto parduotuvėje nepateikiama informacija apie galimybę nutraukti sutartį ir grąžinti prekes, sutartį galima nutraukti per 12 mėn. nuo gavimo. Jei pardavėjas per 12 mėn. išsiunčia pranešimą apie galimybę nutraukti sutartį, 14 dienų terminas skaičiuojamas nuo pranešimo išsiuntimo dienos. Pirkėjui teks pačiam sumokėti už prekės grąžinimą, nebent pardavėjas nebuvo to aiškiai nurodęs.

Yra prekių, kurių grąžinti negalima. Mažmeninės prekybos taisyklėse vardijamos gaminių grupės: laikrodžiai, baldai, juvelyriniai dirbiniai ir transporto priemonės.

Negrąžintinų prekių, įsigytų internetu, grupėse – prekės, kurių kaina priklauso nuo rinkos svyravimų, greitai gendančios arba pagal užsakymą pagamintos. Nemažai pardavėjų taiko ilgesnius grąžinimo terminus ir priima prekes, kurių priimti neprivalo. Tad verta pasidomėti pardavėjo politika.

Grąžinama prekė negali būti naudota, ji turi turėti etiketę ir prekinę išvaizdą. Įsigytą nuotoliniu būdu pirkinį galima grąžinti išpakuotą, bet tik tiek, kiek būtina apžiūrėti ir išbandyti. Negalima nuplėšti etikečių.

Grąžinant prekes būtina pateikti kasos kvitą, sąskaitą, mokėjimo kortelės išrašą. Kreipiantis į pardavėją neprivaloma nurodyti dėl kokios priežasties tai daroma.

Lėšas už fizinėje parduotuvėje grąžintą daiktą pardavėjas turi perduoti nė vėliau kaip per 14 dienų, už nuotoliniu būdu įsigytą prekę – per 14 dienų nuo jos gavimo dienos arba nuo įrodymų apie prekės išsiuntimą pateikimo. Pinigai turi būti grąžinami tokiu būdu, kokiu mokėta.

Negrąžintinos prekės

Iš fizinių parduotuvių: tabako, parfumerijos, kosmetikos, tualetiniai gaminiai, fotografijos ir kinematografijos prekės; knygos, reprodukcijos, poligrafijos dirbiniai; audiniai; kiliminė grindų danga, apatiniai drabužiai, kūdikių drabužėliai; pėdkelnės, kojinės, liemenėlės, juosmenys, perlai, brangakmeniai, taurieji metalai, mašinos ir mechaniniai įrenginiai, elektros mašinos ir įrenginiai, garso įrašymo, televizijos vaizdo ir garso įrašymo ir atkūrimo aparatai, transporto priemonės, plaukiojantys įrenginiai, optikos, fotografijos, kinematografijos, matavimo, kontrolės, medicinos arba chirurgijos prietaisai, laikrodžiai, muzikos instrumentai, ginklai ir šaudmenys, baldai, patalynė, šviestuvai, žaislai, žaidimai, meno kūriniai, kolekcionavimo objektai ir antikvariniai daiktai.

Iš interneto parduotuvių: prekės, kurių kaina priklauso nuo finansų rinkos svyravimų, pagal vartotojo nurodymus gaminamos prekės; greitai gendančios, trumpo galiojimo ir supakuotos prekės, kurios buvo išpakuotos ir kurios netinkamos grąžinti dėl sveikatos apsaugos ar higienos priežasčių, kurios po pristatymo susimaišo su kitais daiktais (trąšos), alkoholiniai gėrimai, kurių kaina nustatyta sudarant sutartį ir kurie pristatomi po 30 dienų nuo sutarties sudarymo, o tikroji vertė priklauso nuo rinkos svyravimų; supakuoti vaizdo ar garso įrašai arba programinė įranga, kuri buvo išpakuota, laikraščiai, žurnalai, prekės įsigytos viešajame aukcione.

Pagal BNS inf.