Nepatogūs dantų protezai – praeitis

Gydytoja odontolog_Vaiva_alienDantų netekimas ir dantų atkūrimo būdai

Dantų netekimas kiekvienam žmogui sukelia be galo daug streso ir nepatogumų. Prarastą dantį būtina nedelsiant atkurti tiek dėl estetinių priežasčių, tiek dėl sveikatos būklės. Šiuolaikinė odontologija gali pasiūlyti ne vieną dantų atkūrimo būdą. Dantų atkūrimas implantais – efektyvus ir bene labiausiai paplitęs būdas, padedantis pasiekti natūralių dantų vaizdą ir atstatyti kokybišką jų funkciją. Tačiau šis būdas ne kiekvienam prieinamas dėl ribotų finansinių galimybių. Tokiu atveju pacientai renkasi išimamus dantų protezus, kurie nestabiliai laikosi ir sukelia diskomfortą. Norintiems išvengti šių nepatogumų, tobulėjančios technologijos gali pasiūlyti alternatyvą – dantų atkūrimą lokatorių pagalba.

Lokatorinės sistemos tikslas ir gydymo eiga

Išimamus protezus galima fiksuoti implantų pagalba, tokiu būdu užtikrinant protezo stabilumą ir patogumą. Apie protezavimą ant lokatorių pasakoja Klaipėdoje įsikūrusios modernios odontologijos klinikos „Žavi šypsena“ gydytoja odontologė Vaiva Žalienė: „Atkuriant dantis lokatorine sistema, ant dviejų implantų tvirtinamas išimamas protezas. Du implantai su lokatorine sistema sriegiami tik apatiniame žandikaulyje, siekiant pagerinti apatinio išimamo protezo laikomumą“.

Odontologė taip pat aptaria ir gydymo eigą bei trukmę: „Pirmo vizito metu įsriegiami du implantai ir paliekami trims mėnesiams gyti. Pacientas šį laikotarpį būna su savo senuoju protezu. Po 3 mėnesių pagaminamas naujas protezas, plokštelėje pritvirtinamas lokatoriaus metalinis korpusas, protezas pritvirtinamas ant implantų ir tvirtai laikosi be klijų“, – pasakoja Vaiva Žalienė.

Lokatorinės sistemos privalumai

Gydytoja odontologė Vaiva Žalienė atkreipia dėmesį į lokatorinės sistemos privalumus: „Ne visi žino, kad išimamuosius protezus galima fiksuoti lokatorių pagalba. Pritvirtinti protezai suteikia galimybę laisvai kalbėti ir valgyti, nesibaiminant, kad protezas iškris. Be to, toks protezas minimaliai dengia gomurį ir beveik nesukelia nemalonaus svetimkūnio pojūčio burnoje“, – privalumus vardija odontologė.

 

Visų dantų atkūrimas – ant 4 implantų

Nuimami dant_protezai_ant_dant_implantLokatorinė sistema padeda užtikrinti stabilią protezo fiksaciją, tačiau protezus vis viena vakare reikia išsiimti. Gydytoja odontologė pristato dar vieną pasaulyje pripažintą gydymo metodiką, kuri leidžia džiaugtis nuolatiniais, neišimamais dantimis.

„Visi ant keturių“ – tai plačiai paplitusi gydymo metodika, suteikianti galimybę turėti neišimamus dantis, į vieną žandikaulį įsriegus 4 implantus. Tai palankus sprendimas pacientams, kurių žandikaulių kaulas yra pradėjęs nykti, kadangi taikant šią metodiką, kaulo nereikia priauginti.

Vieno vizito metu yra įsukami 4 implantai ir ant jų tvirtinami laikini, natūraliai atrodantys dantys, kurie po kurio laiko yra pakeičiami nuolatiniais. Ši gydymo metodika mano pacientams iškart leidžia gyventi pilnavertį gyvenimą, tarsi su savais dantimis – kokybiškai kramtyti, aiškiai kalbėti ir nevaržomai šypsotis“, – teigia gydytoja odontologė Vaiva Žalienė.

Dantų netekimas – ypatingai skaudi patirtis. Laimei, tobulėjanti odontologija gali pasiūlyti efektyvius dantų atkūrimo būdus, kurie užtikrina geresnį išimamų protezų funkcionavimą arba net suteikia galimybę turėti neišimamus dantis. Visas dantų atkūrimo galimybes gydytoja odontologė Vaiva Žalienė aptars konsultacijos metu ir, atsižvelgdama į kiekvieno paciento individualų atvejį, parinks tinkamiausią sprendimą.

Laikrasciui 11x10_mm_LT_SILUTE_01_3