Nepilnamečiai pavogtą maistą išmetė, o pinigus pasiliko

apvoge vagoneliPernai vasaros naktį Šilutėje vaikščioję du nepilnamečiai ir vienas mažametis sugalvojo, ką veikti, – apvogti greitojo maisto vagonėlį.

Užsiropštę ant vagonėlio stogo, du vaikai išlaužė ventiliacijos angos groteles ir įlindo į vagonėlio vidų. Trečias kompanijos dalyvis akylai stebėjo gatvę, ar niekas jų darbo nemato.

Tikslą vaikai pasiekė – pavogė koldūnų, kepsnių ir 20 Lt. Tačiau pavogto maisto jiems neprireikė – jį išmetė į krūmus, o sau pasiliko tik pinigus.

Padarė 347 Lt žalą

Neseniai teisme paskelbtas baudžiamasis įsakymas dviem nepilnamečiams – 8 klases baigusiam E.B. ir 7 klasių išsilavinimą turinčiam D.B. Kartu su kompanija veikęs mažametis nuo bausmės atleistas, mat jis neturi 14 m. ir dėl to neatsako už šį nusikaltimą.

Trijulė pernai rugpjūčio 23 d. apie 1 val. nakties įsibrovė į Lietuvininkų gatvėje stovėjusį greitojo maisto vagonėlį. Jaunieji vagys čiupo viską, ką rado viduje: 5 kg koldūnų, 1,5 kg vištienos kepsnių ir 20 Lt.

Išsiropštę iš vagonėlio vaikai iš grobio pasiliko tik pinigus – koldūnus ir kepsnius išmetė į netoliese buvusius krūmus.
Apvogto vagonėlio šeimininkė ryte nustatė, kad vagys iš viso padarė 347 Lt žalą: 97 Lt – už pavogtus produktus ir pinigus, 250 Lt – už sugadintą ventiliacijos angą.

Teisme savo kaltę vaikai pripažino. Taip pat jie atlygino žalą vagonėlio savininkei, todėl moteris pretenzijų šiems jauniems vagims neturi, civilinį ieškinį prašo laikyti negaliojančiu.

Nepilnamečiai – jau su bausmių istorija

Vienas iš nepilnamečių – E.B. administracine tvarka buvo teistas jau anksčiau. Tą kartą jis gavo 50 parų arešto. Teisme pateikta vaikino charakteristika neigiama: septintokas dažnai praleidinėja pamokas, o užbaigęs I pusmetį, turi 5 neigiamus įvertinimus.

Blogai charakterizuojamas ir kitas vogęs nepilnametis D.B. Jis paskutinį kartą teistas pernai spalį ir atliko 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmę. Kaip ir E.B., šis vaikinas dažnai praleidinėja pamokas, mokslo metus baigė turėdamas 5 neigiamus įvertinimus. Jis nevengia konfliktuoti su kitais mokiniais ir pedagogais.

Šįkart abu vaikinai gavo vienodą bausmę – jiems po 6 mėnesius bus apribota laisvė.
Per 14 dienų kaltinamieji gali skųsti nuosprendį.