Nepilnamečių grobiu tapo šeimininkų paliktas butas

day01 flat0122011-aisiais spalio pradžioje nepilnamečiai suuodė gerą grobį – mažametis L.B. draugams prasitarė, kad jis žino butą, kurio savininkai užsienyje, o palikti namai pilni daiktų.

Tą pačią dieną kompanija nukeliavo apžiūrėti palikto turto…

Kelias dienas iš eilės vaikų keliai suko vis į tą patį butą. Iš ten jie nešė daiktus tol, kol vieno iš jų mama sužinojo apie tuos žygius. Taip ši istorija pasiekė buto savininkus, policiją ir teismą.

Neseniai teismas paskelbė nuosprendžius nepilnamečiams E.G. ir V.B, kurie, pasitelkę mažamečius draugus, vykdė šias vagystes.

Vogė ir nagų laką

L.B. teisme pasakojo, kad jis žinojo, jog jo mamos draugai turi butą, kuriame nuolatos negyvena, nes yra išvykę į užsienį. Apie šią potencialią vagysčių vietą berniukas prasitarė savo draugams.

Tuomet mažųjų vagišių kompanija, išspyrusi balkono duris, tris dienas nešė viską, kas jiems pasirodė vertinga.

Vogė ne tik berniukai, bet ir dvi merginos. Jas sudomino ir nagų lako buteliukai, ir vertingesni daiktai – kompiuteris, filmavimo kamera, trys fotoaparatai. Juos vėliau pardavė vienos iš jų dėdei už 45 litus.

Per tris dienas butą aplankė šeši įsibrovėliai: du nepilnamečiai ir keturi mažamečiai.

Po mėnesio L.B. mama sužinojo, jog apvogtas jos draugų butas. Moteris sugebėjo išsiaiškinti, kad į butą buvo patekęs jos sūnus su draugais. Vaikas ir kiti kartu veikę jo bičiuliai atnešė jai vogtus daiktus, o moteris atidavė juos policijai.

Suplėšė ir šeimos nuotraukas

Nukentėjusysis A.M. teisme pasakojo, kad jam priklausantį butą jis buvo palikęs prižiūrėti mamai. 2011 m. lapkritį sužinojo apie įsilaužimą į butą ir grįžo namo įvertinti nuostolių.

A.M. pasigedo muzikinio centro, nešiojamojo kompiuterio, 3 fotoaparatų, filmavimo kameros, garso kolonėlės, auksinių auskarų, interneto modemo, dviejų ausinių, sulankstomo peiliuko, sidabrinės grandinėlės, 2 vyriškų laikrodžių, 2 automobilio magnetolų, 30 vnt. nagų lako buteliukų, durų raktų, vyriškų sportinių batų, įvairų drabužių, penkių komplektų patalynės, keturių mobilaus ryšio telefonų.

Vagys ne tik išsinešė minėtus daiktus, bet ir nusiaubė kambarius. Buvo sudaužyti 6 kavos puodeliai, tiek pat taurių šampano, 12 alaus bokalų, 10 stikliukų, 2 krištolinės vazos.

Šeimininkui teko keisti ir durų spyną, išdaužtą balkono durų langą, sugadintą balkono durų užraktą, kambario duris, sudaužytą tualeto bakelį, suskaldytą veidrodį. Turbūt, ieškodami pinigų, vaikai supjaustė ir lovos čiužinį, vaiko žaislus. Jie sugadino ir kai kurias sienas – jas išpaišė, subraižė aštriu daiktu.

Besiautėjantiems vagims užkliuvo ir šeimos nuotraukos – jie jas suplėšė.

Iš viso dėl vagysčių buvo padaryta 8 427 Lt žala, o dėl sugadinto turto – 2 610 Lt žala. Kai kurie pavogti daiktai grąžinti šeimai, todėl žala sumažėjo iki 4 453 Lt.
Kaltinamajai V.B. iškeltas civilinis ieškinys nuo 3 185 Lt sumažintas iki 2 000 Lt.

Geras vaikas, tik draugai blogi

Teisiamo nepilnamečio E.G. mama teisme sakė, kad jos sūnus yra geras vaikas, tačiau mieste susitinka blogų draugų. Motina tikisi, kad sūnus pasimokė iš šios istorijos ir daugiau nebenusikals.

Teismas E.G. paskyrė auklėjimo poveikio priemones – jis įpareigotas šešis mėnesinis mokytis ir būti namuose.

Nepilnametė V.B. teisme nuteista 1 metų 3 mėnesių laisvės apribojimo bausme, per bausmės atlikimo laiką turės mokytis ir metus būti namuose.

Civilinis ieškinys dėl 2000 Lt žalos atlyginimo iš V.B. tenkintinas iš dalies. Nuspręsta iš V.B. iš tėvų priteisti 1 385 Lt žalai atlyginti.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dar gali būti skundžiamas.