Nepraleiskite progos: greitąjį ŽIV tyrimą galite atlikti ketvirtadienį „Purienoje“

ZIV greitasis testasKetvirtadienį, lapkričo 26 dieną, 13 val. Šilutėje bus galima atlikti greitąjį ŽIV testą. Galimybę itin operatyviai pasitikrinti, ar nesate užsikrėtę žmogaus imnodeficito virusu (ŽIV), suteiks ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacija „Demetra“, trečius metus Lietuvoje vykdanti akciją „Europos ŽIV testavimo savaitė. Išsitirk dėl ŽIV anonimiškai“.

Akcijos partneris Šilutėje – medicinos centras „Puriena“ (Gluosnių g. 4), kuriame ir bus galima atlikti šį itin operatyvų testą.

Asociacija „Demetra“ trečius metus vienijasi su Europos valstybių organizacijomis, institucijomis, valdžios lyderiais ir savaitę nuo 2015 m. lapkričio 20 d. iki 27 d. informuoja apie ŽIV tyrimo naudą bei suteikia galimybę atlikti ŽIV tyrimą. Testas atliekamas anonimiškai ir nemokamai.

Per dvejus paskutinius metus asociacijos „Demetra“ kuruojamose institucijose šių savaičių metu buvo atlikti 3352 ŽIV tyrimai, iš kurių 19 rezultatas buvo teigiamas.

„ŽIV infekcija yra viena iš labiausiai stigmatizuojamų ligų, – teigia Europos ŽIV testavimo savaitės ambasadorė, Sveikatos apsaugos viceministrė dr. Jadvyga Zinkevičiūtė. – Labai tikimės, kad nemažai visuomenės narių pasinaudos šia galimybe, nes šiuolaikinės gydymo galimybės leidžia su ŽIV infekcija gyventi ilgai ir sveikai, jeigu liga diagnozuojama laiku. Be to, žinojimas leidžia nuo užkrėtimo ŽIV apsaugoti savo artimuosius.“

Lietuvoje ŽIV labiausiai plinta tarp švirkščiamuosius narkotikus vartojančių žmonių – šitaip ŽIV užsikrėtė 70,4 proc. asmenų. Iš viso per dvidešimt ketverius metus šalyje registruoti 1900 ŽIV užsikrėtę asmenys, iš jų – 1573 vyrai ir 327 moterys. Nuo AIDS mirė 135 žmonės.

„Pagrindinis šios akcijos tikslas – kuo daugiau Lietuvos gyventojų ištirti dėl ŽIV, nes žmogus, žinodamas, kad yra užsikrėtęs, gali sėkmingai gydytis ir neužkrėsti kitų žmonių. O tiems, kurie pasirodys esantys sveiki, mūsų specialistai patars, kaip elgtis, kad ir ateityje neužsikrėstų“, – teigia asociacijos „Demetra“ prezidentė Svetlana Kulšis.

Greitasis ŽIV testas užtrunka vos minutę – specialistas iš piršto paima lašą kraujo ir jį tiria specialiais reagentais. Ar yra sveikas, pacientas sužino jau po vienos minutės. Testo patikimumas – 99,96 proc. Tiriant visuomet naudojami tik vienkartiniai instrumentai.

Šiemet testavimo savaitės metu ŽIV tyrimai bus atliekami 16-oje šalies miestų.