Nepraleiskite šanso: iki konkurso „Mano šeimos gydytojas“ pabaigos liko vos savaitė!

Piesiniai Martyno Ambrazo Elta nuotrVaikų piešinių konkurso „Mano šeimos gydytojas“ organizatoriai ragina visus šalies pradinių klasių mokinius suskubti jame dalyvauti, mat iki konkurso pabaigos liko paskutinė savaitė. Vaikų piešinukų teritorinės ligonių kasos dar lauks iki kovo 31 dienos.

Vaikų piešinių konkursas „Mano šeimos gydytojas“ sulaukė didžiulio susidomėjimo: iki šiandienos piešinius konkursui jau spėjo pateikti 158 mokyklų pradinukai iš 52 savivaldybių. Gauta net 240 vokų su mokinių darbeliais, o daugiausiai jų sulaukė Šiaulių ir Vilniaus teritorinės ligonių kasos. Aktyviausiai savo šeimos gydytoją piešė Vilniaus, Kauno ir Šiaulių miestų pradinių klasių mokiniai.

Ligonių kasų piešinių konkurso organizatoriai nuoširdžiai džiaugiasi stulbinančiu mažųjų aktyvumu ir ragina visus pradinukus, dar nespėjusius nupiešti savo šeimos gydytojo, pasinaudoti paskutine galimybe dalyvauti konkurse. Taip pat kviečiame tėvelius bei mokytojus paraginti vaikus prisijungti prie konkurso dalyvių gretų bei drąsiai kovoti dėl vertingų prizų!

Smagu tai, kad 5 konkurso prizininkai galės pasijusti tikrais dailininkais – jų piešti darbeliai bus atspausdinti spaustuvėje, kur pavirs atvirlaiškiais, primenančiais visiems, koks reikšmingas kiekvienos šeimos sveikatai ir gerovei yra šeimos gydytojas. Atvirlaiškiai pakvies tėvelius ir mamytes, močiutes ir senelius, dėdes ir tetas, broliukus ir sesutes, pusseseres ir pusbrolius apsilankyti pas šeimos gydytoją ir pasitikrinti sveikatą. Tokiu būdu informacija apie nemokamas šeimos gydytojo ir kitas sveikatos priežiūros paslaugas bei ligų prevencijos programas pasieks daugelį šeimų.

Dalyvauti konkurse labai paprasta: tam tereikia vaikui ant balto popieriaus lapo nupiešti savo šeimos gydytoją ir pavaizduoti, kaip jis gydo mamą ar tėtį, brolį ar sesę, močiutę ar senelį, tetą ar dėdę… O tuomet piešinuką atsiųsti ar atnešti į teritorinę ligonių kasą Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ar Panevėžyje (adresai nurodyti žemiau). Viename voke gali būti ir vieno pradinuko, ir visos klasės, ir net visos mokyklos pradinukų darbeliai, o kiekvieno piešinio kitoje pusėje būtinai reikia užrašyti jo autoriaus vardą, pavardę, klasę ir mokyklos pavadinimą bei adresą.

Darbus vertins atrankos komisijos, o nugalėtojai ir prizininkai bus apdovanoti: 5 prizininkams bus įteikti specialieji ligonių kasų ir kiti prizai. Be to, net 60 nugalėtojų (po 1 iš kiekvienos savivaldybės) bus paskatinti dovanomis.

Vaikų piešinių konkursas „Mano šeimos gydytojas“ yra ligonių kasų socialinės akcijos „Sveika šeima“, skirtos Tarptautinei šeimos dienai paminėti, dalis. Ši diena minima gegužės 15 dieną, tad gražiausių darbų autoriai bus apdovanojami šventės išvakarėse – antrąją gegužės savaitę.

Piešinių konkurse pradinių klasių mokiniai per dailę išreikš supratimą apie sveiką šeimą, taip pat atkreips visuomenės dėmesį į šeimos gydytoją kaip į visiems šeimos nariams svarbiausią mediką, pas kurį skubama ne tik susirgus, bet ir pasitikrinti, siekiant  išvengti ligos. Pradinukai primins, kad už apdraustiesiems Lietuvoje teikiamas šeimos gydytojo paslaugas mokėti iš savo kišenės nereikia – už šias paslaugas sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.

Vaikų piešinių konkurso taisyklės skelbiamos ČIA.